Okresní kolo přespolního běhu

Okresní kolo přespolního běhu

Ve čtvrtek 24. 9. 2015 proběhl v zámeckém parku v Lysé nad Labem tradiční podzimní závod v přespolním běhu. Jednalo se o okresní finále a zastoupení jsme měli ve všech kategoriích nižšího i vyššího gymnázia. Děvčata i chlapci ovládli všechny kategorie, ze kterých se dalo postoupit do krajského kola v Kolíně.

Mladší dívky ve složení Eva Sloupová, Katka Hodačová, Anežka Karamonová, Veronika Žmolilová ze sekundy, doplněné Anežkou Mislerovou a Simonou Votočkovou z primy, si doběhly pro jasné vítězství. S napětím jsme očekávali umístění starších dívek (Alžběta Galčíková, Kristýna Šustrová, Alžběta Zavadilová a Lucie Procházková), které si věřily na medailové umístění. Nakonec to bylo pěkné 2. místo. Mladší chlapci (Dan Mrázek, Filip Kábrt, Petr Strolený, Ivan Tomášek, Jiří Šantavý a Ondřej Hodač) byli při vyhlašování napjatí až do konce, kdy se dozvěděli o svém postupu, tedy 1. místě. Starší chlapci (Tobias Williams, Ondřej a Martin Lašovi, Adam Kubát a Jan Pavlíček) v konkurenci 10 škol na medaile nedosáhli a skončili na 7. místě.

Suverénní postup zaznamenaly dívky z vyššího gymnázia (Martina Šuková, Agáta Čechová, Míša  Frebortová, Míša Hankeová, Kristýna Vomelová a Nela Vohradská a mimo soutěž si zaběhla Martina  Malíková). Tento rok nás mile překvapil zájem děvčat z 1. ročníku, které výrazně posílily náš tým.  Na stejné umístění dosáhli i chlapci (Matěj Hrouda, Jakub Růžička, Filip Brzák, Martin Céza a Václav Jisl), kteří také svou kategorii bez větších potíží vyhráli. Oba týmy kategorie VI. tedy postupují do kolínského krajského finále.

Jako nepostupová kategorie pak závodilo celkem 5 družstev chlapců SŠ bez omezení věku, kde jsme obsadili velmi pěkné druhé místo. (Josef Hašek, Josef Kubálek, Patrik Mejzr, Jan Raška a Vít Špicar)

 

 

Všem díky za skvělou reprezentaci a hodně úspěchů v Kolíně

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1939.

Narodil se 3. 10. 1921 v Poděbradech, zemřel 11. 1. 1996 v Bratislavě. Od r. 1952 do r. 1957 pracoval ve Státním archeologickém ústavu v Nitře jako vedoucí odborné dokumentace.

Svět v roce založení školy

První Ford

19. červenec 1903

V Detroitu se začaly prodávat první automobily z továrny Henryho Forda. (Model A stál 950 dolarů.)

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!