Okresní finále - Minifotbal a krajské kolo kategorie VI.A

Okresní finále - Minifotbal a krajské kolo kategorie VI.A

Ve středu 8. čtvrtek 9. října se na Vesláku v Nymburce konalo nejprve okresní finále minifotbalu a následně krajský turnaj ve velkém fotbale kategorie VI.A. Obou turnajů se zúčastnily týmy Gymnázia Nymburk.

Sešlo se celkem pět škol, které utkaly systémem každý s každým na 2x12 minut, celkový vítěz potom postupoval do krajského kola v Příbrami.

Minifotbal

Sešlo se celkem pět škol, které se utkaly systémem každý s každým na 2x12 minut. Dužstvo gymnázia se postupně utkalo s ZŠ Lysá nad Labem, ZŠ Poděbrady, ZŠ Komenského Nymburk a Městcem Králové. Hned úvodní utkání jsme prohráli 1:3, když na členech týmu byla vidět velká nervozita a nesehranost. V následujících zápasech se obraz hry výrazně zlepšil a znamenalo to tři výhry v řadě. Napínavý byl zejména duel se ZŠ Komenského, který rozhodl vítěznou hlavičkou na 1:0 Tomáš Dědek. Nakonec jsme díky lepšímu skóre vyhráli turnaj i celkově a postoupili do krajského kola v Příbrami.


Tým gymnázia (minifotbal): Müller, Valenta - Zoubek, Holý, Rejda, Dědek, Nešněra, Trnečka, Pokorný, Klíma, Procházka, Pavlíček, Filip, Špicar, Goerojo

 

Kategorie VI.A

Ve velmi podobné sestavě, doplněné jen o několik starších hráčů, jsme nastoupili i k turnaji výrazně vyšší kvality. Účastníků bylo tentokrát celkem šest, SOŠ a SOU Příbram, SOŠ a SOU stavební Kolín, SOŠ a SOU dopravní Kolín, HŠ Poděbrady, SOŠ a SOU Nymburk a Gymnázium Nymburk. Ve skupině jsme se utkali s HŠ Poděbrady (1:3) a stavební Kolín (0:0). Poslední zápas jsme sehráli o 5. místo se SOŠ a SOU Nymburk a konečně jsme se dočkali gólů i výhry. Nejprve se trefil Jakub Rejda, druhý gól přidal Jakub Klíma. Výborný výkon podal Tomáš Dvořák, který nastoupil místo v obraně v brance. Až na několik zaváhání v prvním zápase chytal skvěle. Nejlepším naším hráčem však byl Jakub Rejda, který podal nejbojovnější výkon.

Družstvo Gymnázia (VI.A): Dvořák - Kubálek, Němec, Kolbaba, Holý, Klíma, Rejda, Raška, Pokorný, Trnečka, Šnajdr, Goerojo, Nešněra, Špicar, Touš

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narozen 1. 1. 1933. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze (Elektrotechnickou fakultu) a v roce 1956 nastoupil do Astronomického ústavu ČSAV v Ondřejově,

Svět v roce založení školy

Eduard VII. indickým císařem

1. leden 1903

Poblíž Dillí se shromáždily davy lidí, aby mohly být přítomny chvíli, kdy bude král Velké Británie a Irska Eduard VII. vyhlášen indickým císařem. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!