Noční orientační závod Gymnázia Nymburk

Noční orientační závod Gymnázia Nymburk

Dne 28. listopadu se v podvečer konal již 8. ročník večerního orientačního běhu. Základnou se nám opět stala restaurace Na Žofíně, kde se všichni závodníci před 17. hodinou sešli a dozvěděli se bližší informace k závodu. V 17 hodin byl na Ostrově odstartován 60minutový závod, při kterém závodníci podle mapy (v letošním roce poprvé opravdová orienťácká mapa) hledali celkem 18 kontrol.

Do cíle se podařilo vrátit všem dvojicím v pořádku. Letošní počasí k nám bylo velmi vstřícné, běželo se bez dešťových i sněhových přeháněk, které nás potrápily v minulých letech. Absolutně nejlepší výkon podali. Dvě dvojice dokázali najít všechny kontroly a tak o vítězství rozhodoval čas doběhu. Tentokrát tedy neovlivnily bonusové body pořadí a tak se poprvé stal vítězem Lukáš Lipták spolu s Martinem Knápkem, 2. místo obsadili septimáni Dan Říha a Honza Zahrádka. Výborné 3. místo potom obsadili Ilona Drahotová a Martin Eliška. Převahu učitelů v popředí závodu podpořili ještě 4. místem Martin Nedbal a Michal Hrstka. Závodilo celkem 16 dvojic. Perfektní a bezproblémový průběh akce zajišťovali studenti sexty A (Michal Půta, Katka Honzáková, Natálka Mikolášová), 3.A (Bára Henzlová, Jana Hájková) a z kvarty B Standa Beneš.

Děkuji všem za účast a těším se, že příští rok se zase s některými z vás potkáme s orienťáckou mapou a čelovkou na 9. ročníku. (Pro znalce historie tohoto závodu - bude malé kulaté nekulaté výročí, protože jsme běželi 0. ročník v roce 2005.)                                     

Eva Svěcená

Fotogalerie z celého závodu (klikněte)

-------------------------------

Orientační závod očima pořadatelky

Hodiny odbíjí druhou hodinu odpolední a my, organizátorský tým, stojíme před Žofínem a začínáme připravovat noční orientační běh. Nejdříve se vydáváme do terénu umístit a zakreslit kontroly. Po necelé hodině se již scházíme na Žofíně, kde překreslujeme polohy kontrol do map a probíhají poslední úpravy.
Okolo čtvrté hodiny se začínají scházet první účastníci, hlásí se u Báry Henzlové, která je zapisuje do seznamu účastníků. Po chvíli probíhá krátké zopakování nejdůležitějších a nejvíce opomíjených nebo obcházených pravidel, všichni opouštíme prostory hospody, přecházíme hlavní silnici a opět se shromažďujeme, tentokrát na mostě nad slepým ramenem Labe. Paní profesorka Svěcená vše naposledy kontroluje, rozdává dvojicím mapy a už zní pronikavý zvuk píšťalky znamenající start. 
Všichni účastníci se zuřivě derou vpřed, ale značná většina se do dvou set metrů zastavuje, aby se vůbec zorientovala a domluvili se na dalším postupu.
My se mezitím vydáváme zpět na Žofín a necháváme soutěžící napospas zimě, tmě a jejich orientačním schopnostem. Pak, po pouhých 41 minutách, vráží s vítězoslavným úsměvem do dveří profesor Lipták s jeho spoluběžícím Matinem Knápkem a zastihují nás zcela nepřipravené. Zapíšeme si tedy jejich čas a urychleně se přesouváme zpět na start, kde se stopují časy ostatních běžců.

Nakonec následuje vyhodnocení a předávání diplomu.

Natálie Mikolášová

Ke stažení
ikonaVýsledky orientačního běhu 2013

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1946.

Narodil se r. 1926 v Praze. Promoval na lékařské fakultě UK v r. 1952. V letech 1952 - 1956 působil jako lékař v nymburské nemocnici. Do r. 1968 byl přednostou odd. urologie v Kolíně,

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!