Mistrovstvi světa středních škol v basketu 3x3 - dozvuky a fotky z Tallinnu

Mistrovstvi světa středních škol v basketu 3x3 - dozvuky a fotky z Tallinnu

4. místo, 6 vítězství, čtvrtfinálová euforie po výhře nad Srbskem, Márovo a Mártyho vítězství v individuálních soutěžích, prezentace týmu v turnaji i mimo něj - za to vše patří Edovi Kotáskovi, Martinovi Kolářovi, Markovi Ivanovi a Mikulášovi Vitekovi velký dík a gratulace.

 

 Aktuální informace - všechny zápasy se odehrají v halách Technické univerzity. Výsledky zápasů a podrobné informace na: https://www.facebook.com/ISFWSCbasket/

     Naši soupeři v základní skupině - Bulharsko, Belgie, Turecko, Lotyšsko, Anglie a Chile.

Hrací den 17. 6. - 2 zápasy

1. zápas ČR - Bulharsko 19:11, velmi dobrá hra proti kvalitnímu soupeři, kterého jsme přehráli rychlostí a velmi kvalitní střelbou.

2. zápas ČR - Belgie 21:6, jasná výhra nad soupeřem, který korigoval výsledek šesti body až v závěru zápasu, který jsme zakončili před časovým limitem.

Hrací den 18. 6. - 3 zápasy

3. zápas ČR - Chile 21:4, soupeř ze Santiaga de Chile byl týmem, který bude patřit na turnaji k těm slabším. Náš tým od úvodních minut diktoval tempo hry a zvítězil za 8:15 minut čistého času.

4. zápas ČR - Turecko 21:13, zápas jsme opět ukončili před časovým limitem a při pohledu na zápasy v ostatních skupinách musím přiznat, že nám byl los nakloněn. To však nemění nic na faktu, že se naši borci prezentují velice kvalitní hrou a v tuto chvíli je již jasné, že budou bojovat mezi osmičkou nejlepších týmů turnaje.

5. zápas ČR - Lotyšsko 19:15, i přes nejtěsnější výsledek by se dalo říct, že jsme zápas kontrolovali a pouze chvilková ztráta koncentrace v obraně umožnila Lotyšům snížit náš náskok, takže nakonec byl výsledek pouze o 4 body v náš prospěch. Celkově hrajeme velmi dobře, tak nám držte palce - bude se to hodit.

Hrací den 19. 6. - 4 zápasy

6. zápas ČR - Anglie 11:16, první porážka na turnaji - nižší procento úspěšnosti střelby a méně doskočených míčů nás nepustilo do naší tradiční hry, kterou jsme přehrávali soupeře v předchozích dnech. Anglie vyhrála zaslouženě a začala svou nenápadnou cestu za úspěchem, ze 3. místa v naší skupině.

Tabulka skupiny B

1. Bulharsko

2. ČR

3. Anglie

4. Lotyšsko

5. Belgie Flandry

6. Turecko

7. Chile

Čtvtfinále

ČR - Srbsko 19:16, zápas, na který se nezapomíná. Obdivuhodné nasezení obou tymů, umocněné srbskou horkokrevností, vytvořilo kulisy, ve kterých náš tým hrál hlavní roli a po celý zápas nepustil Srby do vedení. Vítězíme o 3 body a naplno slavíme postup do semifinále.

Semifinále

ČR - Anglie 9:11, zápas jsme začali dobře a udržovali si dvoubodové vedení, bohužel v klíčových momentech se nám snížilo procento úspěšnosti střelby,ale i přesto jsme skvělou obranou udrželi Angličany až do samotného závěru pouze na sedmi bodech!!! Závěr zápasu patřil soupeři, který díky dvěma trojkám Ayona Nuweho postoupil do semifinále, zatímco my jsme se museli připravit na zápas zklamaných týmů a zabojovat o bronzové medaile.

Zápas o 3. místo

ČR - Írán 12:18, čtvrtý zápas ve čtyřech hodinách, to byla porce, která značně prověřila fyzickou připravenost týmů. V utkání s Íránem musím sportovně uznat, že soupeř byl lepším týmem a až na první minutu utkání, tahal za delší konec. Náš tým bojoval a dal do zápasu poslední zbytky sil, ale prostě to nešlo. Když Mohammed Hossein Jafari zvyšoval v 8. minutě na 8:15, zkusili jsme zápas zvrátit trojkami, ale bohužel do koše soupeře v posledních minutách padla pouze jedna a tak jsme zakončili turnaj na tolik nepopulárním 4. místě. 

Celkové umístění : 

1. Slovinsko

2. Anglie

3. Írán 

4. Česká republika

5. Estonsko 2

6. Bulharsko

7. Srbsko

8. Čína 

9. Francie

10. Maďarsko

11. Estonsko 1

12. Lotyšsko

13. Brazílie

14. Slovensko

15. Belgie Flandry

16. Turecko

17. Gruzie

18. Portugalsko

19. Chile

20. Belgie Fr.

21. Indie

Účast našeho týmu na turnaji se uskutečnila za podpory Školního sportovního klubu Gymnázia Nymburk; Středočekého kraje a města Nymburk.

Zobrazeno: 4680x

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Absolvoval v roce 1958.

Narodil se v Praze r. 1941. Do svých sedmnácti let žil v Nymburce. 

Svět v roce založení školy

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!