Krásné 4. místo florbalistek v národním finále západ

Krásné 4. místo florbalistek v národním finále západ

Florbalová parta dívek naší školy se přes nižší kola soutěže G2 FLORBAL CHALLENGE probojovala až do samotného NÁRODNÍHO FINÁLE ZÁPAD. To se konalo v příjemném prostředí Sportovního areálu HAMR Braník v Praze v pondělí 27. 3. 2017. Již samotným postupem se dívky probojovaly mezi 16 nejlepších školních florbalových týmů ČR. Tento vynikající sportovní výsledek je o to cennější, že žádná z dívek, na rozdíl od ostatních kolektivů, nehraje florbal závodně. V dresu soupeřů nastoupily hráčky nejen celostátních juniorských soutěží, ale i extraligové hráčky v kat. dospělých. Národní finále východ se hraje 30. 3. v Brně. Vítězky obou národních finále postupují do Velkého finále, které se odehraje v pondělí 17. dubna 2017 v pražské O2 areně jako součást florbalového Superfinále.


Osm týmů, které si vybojovaly účast v turnaji, bylo rozlosováno do dvou čtyřčlenných skupin. Ve skupinách se hrálo systémem „každý s každým“ 2 x 10 minut super hrubého času (poslední minuta utkání čistý čas) s dvouminutovou přestávkou. Všechny zápasy se hrály systémem 5 + 1. Vítězové skupin postoupili přímo do semifinále, družstva na 2. a 3. místě z obou skupin postoupila do čtvrtfinále, kde hrála křížem s týmy na 2. a 3. místě z druhé skupiny. Složení semifinálových dvojic: 1A x vítěz 2B - 3A, 1B x vítěz 2A - 3B, družstva na posledním místě ve skupině spolu hrála o 7. - 8. místo.

Skupina A:

  • ŠTOLA (Gymnázium, Praha 7, Nad Štolou)
  • Kolomaz (Gymnázium, Česká Lípa)
  • Střední průmyslová škola stavební, Plzeň
  • OBCHODKA (Obchodní akademie, Vyšší odborná škola ekonomická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Mladá Boleslav)

Skupina B:

  • Nymburské princezny (Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce)
  • BIGY ČB (Biskupské gymnázium J. N. Neumanna a Církevní základní škola, České Budějovice)
  • Gymnázium Rumburk
  • Hvězdičky (Střední odborná škola pedagogická, gymnázium a vyšší odborná škola Karlovy Vary)

Soupiska GBHN:
Galčíková Alžběta, Procházková Anežka, Baščanová Nikola, Frebortová Michaela, Malá Klára, Pazderová Tereza, Jeřábková Tereza, Do Hai Anh, Rašková Eliška, Václavková Anna, Šteflová Natálie, (chyběla nemocná Zoe Steiner).

Prvními našimi soupeřkami byla děvčata z Karlových Varů. Přestože jsme v zápase byli lepší, výsledek byl 2:2. Naše branky vstřelila Tereza Pazderová, která byla vyhlášena hráčkou utkání, soupeřky skórovaly spíš po náhodných akcích.
BIGY ve druhém utkání snadným soupeřem nebyly. V úvodu utkání jsme si připadali jako na horské dráze a v půli jsme o gól neprohrávali jen díky brance Bětky Galčíkové z poslední vteřiny. Na konečných 2:2 vyrovnala Nikola Baščanová půl minuty před koncem. Remízu v posledních vteřinách udržela Míša Frebortová  v bráně zásahem roku. Nikola byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu.
Posledními soupeřkami ve skupině byly dívky z Rumburku. Na úvodní gól Terezy soupeřky bleskově odpověděly. Po ideální přihrávce Anežky Procházkové přidala Tereza druhou branku. Další pohledné a rychlé akce dvojic Nikola – Anežka a Anežka – Tereza znamenaly výhru 4:1. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Anežka.
Získaných pět bodů a nejlepší skóre nás přivedlo přímo do semifinále opět proti Rumburku, který ve čtvrtfinále porazil Plzeň. Po rychlých únicích Anežky Tereza nejprve srovnala na 1:1 a potom dala i vedoucí gól.  Soupeřky ale vyrovnaly a o postupu do finále rozhodovaly samostatné nájezdy. Po první sérii byl stav 1:1, náš nájezd proměnila Anežka. Bohužel, další nájezdy jsme již neproměnili, do finále tedy postoupily soupeřky.
V boji o třetí místo nás čekal soupeř, se kterým jsme v předchozích kolech vždy prohráli - Obchodka Mladá Boleslav. V tomto zápase již dívkám chyběly fyzické a po prohraných nájezdech i psychické síly. Výsledkem byla prohra 0:5 a celkové čtvrté místo. Finále s přehledem vyhrála děvčata ze sportovního gymnázia Nad Štolou, která porazila Rumburk 4:0.
Tereza Pazderová byla vyhlášena nejlepší střelkyní turnaje a společně s Anežkou Procházkovou byly zvoleny do All stars. V doprovodných soutěžích naše děvčata udivovala znalostí florbalové teorie a historie, v měření rychlosti a prudkosti střely dosáhla Anežka 114 km/hod., Alžběta 111 km/hod. Velké díky patří i organizátorům za pořádání této akce. Celé družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce zaslouží veliké poděkování a pochvalu, takhle si představujeme školní reprezentaci a propagaci školy. Děvčata, jsme na vás pyšní!!!

 

 

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

 

 

Svět v roce založení školy

Uvěznění Poláků

26. duben 1903

Carské úřady uvěznily ve Varšavě 82 Poláků za účast v národní demonstraci.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!