Krajské kolo Středoškolského atletického poháru Kolín 3. 10. 2017

Krajské kolo Středoškolského atletického poháru Kolín 3. 10. 2017

Osm statečných vyrazilo v úterý 3. října na atletický stadion do Kolína do deště, který atletice vůbec nepřál. Soutěžilo celkem 14 týmů děvčat a 14 týmů chlapců ze středních škol, které postoupily z okresních kol Středočeského kraje. Naše děvčata postoupila s celkově 7 nejvyšším bodovým součtem přes 7200 bodů po okresních kolech. Cílem proto bylo pokusit se vylepšit toto umístění. Bohužel počasí nedávalo moc nadějí na vylepšení bodového součtu.

         Nejúspěšnější závodnicí byla v družstvu našeho gymnázia Veronika Košátková, která ve skoku vysokém překonala 154 cm a 158 cm jen lehce shodila, tímto výkonem obsadila celkové 2. místo v soutěži výškařek.  V běhu na 60 metrů doběhla Verča celkově na 3. místě a překvapila i sama sebe svým novým osobním rekordem na této trati, který má hodnotu 8,05 s, což v dešti a v úplném bezvětří je vynikající ukončení atletické sezony.

         Výborně zazávodila také Kateřina Tvrdá, když v běhu na 60m obsadila časem 8,20 celkové 4. místo, v běhu na 200m vyhrála svůj rozběh a časem 27,71 získala celkové 6. místo. Obě děvčata družstvu přinesla dohromady přes 2900 bodů v individuálních závodech a kromě toho ještě Veronika s Kateřinou rozbíhaly první dva úseky štafety.

         Přes 800 bodů získala Míša Hankeová, jejíž výkony ovlivnilo, zejména přebíhání mezi disciplínami, protože koule a dálka probíhaly ve stejném čase.  Míša obsadila v obou disciplínách 13. místo za výkony 451cm v dálce a 8,88m v kouli. I Míša Košnářová získala přes 800 bodů a zejména výkon 142cm ve výšce je, v deštivém počasí, s mokrým doskočištěm a celkovým děleným 7. místem, výborný.  V soutěži bodovala se 671 body i Anička Doležalová, ostatní - Míša Frebortová, Veronika Chlíbková  a Agáta Čechová zopakovaly svoje výkony na podobné úrovni jako při účasti v okresním kole. Protože soutěžily pouze v jedné individuální disciplíně, jejich bodové výkony se pohybovaly mezi 330 a 460 body.

         Celkové 5. místo bylo pro naše družstvo na dosah (o 63 bodů), ale na druhou stranu i za námi 7. místo bylo těsné (o 51 bodů). Celkový zisk 7091 bodů a 6. místo je tedy ve zmiňovaném počasí velmi pěkný výsledek. Za zmínku stojí také účast hlavního patrona této soutěže, českého reprezentanta a držitele národního rekordu ve skoku o tyči, Jana Kudličky a neméně známé tyčkařky Jiřiny Ptáčníkové, kteří byli přítomni po celou dobu závodů a předali v závěru ceny nejlepším družstvům.

Chtěla bych všem děvčatům poděkovat za předvedené výkony a reprezentaci školy v krajském kole a věřím, že špatné počasí během závodů se neprojeví na jejich zdraví.

                                                                                                                    Eva Svěcená

Celkové výsledky na:

http://online.atletika.cz/vysledky/31634/9000

Zobrazeno: 10107x

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Svět v roce založení školy

2. listopad 1903

Došlo k dohodě ve španělské stávce horníků: 

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek
04.04.2026

Z výjezdu do Berouna na KK Geologické olympiády 2026 jsme přivezli alespoň diplom úspěšného řešitele krajského kola. Medaile se našim nejlepším geologům vyhýbají. Úspěšným řešitelem se stal Filip Kubálek ze 6XB, jehož bodový zisk se ztrátou 1,5 bodu na bronzovou příčku, vystačil na 4. místo mezi soutěžícími ve středoškolské kategorii B v celém Středočeském kraji. Druhou účastnicí z nymburského gymnázia byla primánka Veronika Breu (1PB), benjamínek v kategorii A, kde proti ní stáli především nejlepší kvartáni z různých gymnázií v kraji. Přes zřejmé věkové znevýhodnění uhájila 10. místo z 12 účastníků, což není při první účasti v soutěži, kdy člověk ani dopředu přesně neví, co ho čeká, žádná ostuda.

celý článek