Krajské kolo silového čtyřboje

Krajské kolo silového čtyřboje

Ve středu 22. 3. se chlapecké družstvo našeho gymnázia zúčastnilo krajského kola v silovém čtyřboji. Jedná se soutěž, které se účastníme jen občas, neboť vyžaduje určitou fyzickou úroveň a připravenost. Jedná se o tyto čtyři discipliny: shyby na hrazdě podhmatem, bench press, trojskok z místa a vznosy na hrazdě. Každé opakování či vzdálenost jsou bodovány a logicky vítězí závodník a družstvo s nejvyšším součtem bodů.

Družstvo Gymnázia B. Hrabala tvořila čtveřice ve složení Radek Telvák, Jan Touš, Robin Švarc a Jan Krumpolec.

Úvodní disciplinou byly shyby na hrazdě. Již zde jsme začali ztrácet, neboť vítěz zvládl 31 opakování, naši nejlepší 17. Podstatně úspěšnější jsme byli v bench pressu. Na společném 3. místě skončili s počtem opakování 35x Jan Touš a Jan Krumpolec. Ani Švarc s Telvákem příliš nezaostali. Naprosto nejlepšího dílčího výsledku jsme dosáhli v trojskoku, když Jan Krumpolec doskočil na metu 9 metrů. To byl nejlepší výkon dne, kterého shodně dosáhl ještě jeden závodník. Závěrečnou disciplinou byly vznosy na hrazdě. Zde jsme opět končili spíše ve druhé polovině startovního pole, lépe se umístil pouze Radek Telvák.

 

Celkově jsme tedy jako družstvo obsadili 6. místo s výkonem 518,50 bodů, vítězná Příbram měla 661 bodů.

V soutěži jednotlivců jsme obsadili 11. (Krumpolec), 15. (Telvák), 23. (Touš) a 24. (Švarc) místo. Závodu se zúčastnilo celkem 30 studentů z osmi škol.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Škpt. pěchoty Jindřich Šilhánek (24. 2. 1898-9. 5. 1945), voják, legionář, odbojář za 2. světové války, maturoval v roce 1916.

Svět v roce založení školy

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!