Krajské kole ve volejbalu SŠ dívek

Krajské kole ve volejbalu SŠ dívek

Po úterním vítězství v okresním kole volejbalu SŠ v kategorii VI.B postoupilo A družstvo dívek do krajského kola, které se uskutečnilo dnes ve čtvrtek 3. 12. 2015 v Neratovicích. Naše děvčata opět dokázala, že volejbal hrát umí a získala krásné 3. místo.

V okresním kole v našem družstvu ještě mohly nastoupit Kristýna Budková a Kristýna Goerojová. V krajském kole už nemohly hrát, vzhledem k vypsanému roku narození v kategorii VI.B. Družstvo tedy odjelo v následujícím složení: Kristýna Šustrová, Tereza Bartoníčková, Veronika Žampová, Tereza Haníková, Bětka Šichtová, Natálie Šteflová,Tereza Soukupová a Tereza Skořepová. Z lavičky nás podporovala, a skvělé zázemí nám poskytovala Kristýna Budková.

Do Neratovic dorazilo celkem 6 družstev: Gymnázium B. Hrabala Nymburk, Gymnázium Kolín, Gymnázium Příbram, Gymnázium Benešov, GD Kralupy nad Vltavou a OA Mladá Boleslav. Pořadatelé z DDM v Neratovicích rozhodli o tom, že všechna družstva sehrají zápasy mezi sebou, na dva vítězné sety do 21 bodů.

V prvním zápase jsme narazily na družstvo Kolína, ve kterém nastoupila spoluhráčka našich děvčat Veronika Písková. Byla to, ale jediná volejbalistka v soupeřově poli, a tak jsme hladce zvítězily 2:0.

V dalším utkání nás čekala OA Mladá Boleslav, která sehrála velice vyrovnaný zápas proti velmi silnému družstvu z Kralup, ale naše děvčata opět velmi jasně přehrála i tohoto soupeře 2:0.

Zápas číslo 3 proti družstvu z Kralup jsme začaly velice nebojácně, poměrně dlouho se nám dařilo proti velmi dobrému soupeři, ale pak nám odešlo podání, posléze i příjem a prohrály jsme 0:2.

S Benešovem jsme opět skvěle začaly, vyhrály přesvědčivě první set, do půlky druhého setu jsme byly stále lepším týmem, ale nakonec jsme musely po ztrátě tohoto setu nastoupit do rozhodujícího třetího setu, který byl až do stavu 12:12 velmi vyrovnaný. Díky lepší koncovce jsme však zaznamenaly vítězství 2:1.

Ani poslední zápas proti již jasnému vítězi turnaje: Příbrami, nebyl bez šancí. Opět asi o naší prohře 0:2 rozhodlo hlavně výborné podání našeho soupeře.

Děkuji děvčatům za předvedené výkony a blahopřeji k úspěšné reprezentaci naší školy.

V. Martínková

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina.

Svět v roce založení školy

A. Balfour

8. červenec 1903

Německé listy citovaly řeč britského ministerského předsedy Arthura Balfoura: 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!