Krajské kole ve volejbalu SŠ chlapců

Krajské kole ve volejbalu SŠ chlapců

Po vítězství v okresním kole volejbalu SŠ v kategorii VI.B, postoupilo A družstvo chlapců do krajského kola, které se uskutečnilo v pátek  11.12.2015 v Kolíně. Našim chlapcům se podařilo ještě vylepšit výkon dívčího družstva z minulého týdne: 2. místo, které znamená postup do boje o republikového finále. Více informací o turnaji v článku V. Špicara.

V Pátek 11.12.2015 se volejbalový tým Gymnázia Bohumila Hrabala vydal na cestu nedalekého Kolína na krajské kolo volejbalu středních škol.

Úvodní zápas jsme hráli s týmem s Mnichova Hradiště, který až na malé výpadky jsme dokázali dovést do vítězného konce. Podle všech předpokladů právě druhý zápas byl klíčový v boji o první a druhé místo. V něm jsme se utkali s týmem SPŠ Příbram a první set byl velice vyrovnaný. Naneštěstí pro nás jsme zaváhali v koncovce a po velkém boji jsme tento set prohráli nejtěsnějším rozdílem 25 ku 27. Ve druhém set se už měl tým z Příbrami navrch a vítězství uhájil. Pro postup z druhého místa jsme potřebovali porazit zbylé dva týmy škol z Kolína a Odoleny Vody.

To se nám také podařilo bez větších problémů a tak jsme postoupily na kvalifikaci o republikové finále, které se bude konat 13. ledna v Libereckém kraji. Místo bude ještě určeno. Složení týmu : Martin Goerojo, Jáchym Křížek, Vítek Špicar, Filip Žák, Artur Hnát, Matěj Fiedler a Jakub Kotas

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Svět v roce založení školy

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera:

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!