Krajské finále Středoškolské futsalové ligy nad naše síly

Krajské finále Středoškolské futsalové ligy nad naše síly

Ve čtvrtek 17. 3. se konalo krajské finále Středoškolské futsalové ligy, které hostila sportovní hala Kladno. Finále se tradičně účastní tři nejlepší celky středních škol, mezi které se nám podařilo postoupit potřetí v historii Gymnázia Nymburk. Poslední start ve finálovém turnaji jsme zaznamenali v roce 2010, kdy našimi soupeři byly školy z fotbalových měst Mladá Boleslav a Příbram. Stejně tak tomu bylo i letos,  čekaly nás OA a VOŠ Příbram a VOŠE a JŠ Mladá Boleslav.

Úvodní utkání chlapeckého turnaje mezi sebou sehráli naši soupeři. Jednalo se o velmi pohledný a napínavý duel, bohužel pro diváky chyběly branky. V dresech Příbrami i Mladé Boleslavi nastoupilo i několik mládežnických reprezentantů České fotbalové reprezentace, takže kvalita našich soupeřů byla vysoká. Po výsledku 0:0 jsme do prvního zápasu nastupovali s odhodláním a chutí poprat se o dobrý výsledek. Hned v úvodu jsme se dostali do několika šancí a dobrých střeleckých pozic, bohužel jsme selhali. První gól utkání tak vstřelil soupeř a ještě do poločasu navýšil vedení na 2:0. Nadále jsme se snažili hrát aktivně, ovšem projevila se kvalita mladoboleslavských, soupeř nás trestal z rychlých brejků. V závěru se nám sice podařilo skórovat, když se místo našich útočníků prosadil obránce Martin Keller. Výsledek 1:6 však mluví jednoznačně.

Druhé utkání s Příbramí, která se nám po shlédnutí prvního duelu zdálo o malinko slabší než Boleslav, jsme začali velmi aktivně. Dokonce by se dalo říci, že velkou část prvního poločasu jsme soupeře zatlačili před jeho bránu. Opět jsme však doplatili na špatnou koncovku. Na rychlý brejk soupeře a skóre 0:1 jsme ještě dokázali zareagovat gólem po rohovém kopu, když se prosadil další z obránců Štěpán Jareš. Do konce první půle však Příbram znovu skórovala, takže do šaten jsme odcházeli za stavu 1:2. Bohužel druhá půle duelu s Příbramí se nám extrémně nevyvedla. Po řadě našich chyb a častém přečíslení nám soupeř sázel jeden gól za druhým, chyběla nám rychlost, agresivita, nasazení, ale také pochopitelně kvalita. Skóre se zastavilo na hrozivě vypadajících 1:10. Hráči Příbrami ukázali, že ne nadarmo nedávno juniorka FK Příbram dokázala sehrát vyrovnaný duel v mladežnické verzi UEFA Champions League s portugalskou Benfikou Lisabon, který prohrála až na pokutové kopy.  

Proti velmi silným soupeřům jsme nedokázali sehrát kvalitnější utkání, bylo vidět, že nám schází rychlost, ale také střelecké umění a zkušenost. Přesto jsme v celkovém výsledku ostudu neudělali, z celkem 47 škol ve Středočeském kraji jsme se probojovali na bronzovou příčku.

Tým Gymnázia B. Hrabala v Nymburce: Plaček - Keller, Jareš, Dvořák, Kubálek, Mejzr, Jareš, Klíma, Raška, Němec, Pokorný

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1944.

Narodil se 19. 4. 1925. Vystudoval Fakultu spec. nauk ČVUT v Praze.

Svět v roce založení školy

Železnice z Berlína do Bagdádu

6. březen 1903

Vysoká porta (= vláda Osmanské říše) a Anatolská železniční společnost podepsaly smlouvu o stavbě tzv. bagdádské železnice. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!