Krajské finále Futsalové ligy 9

Krajské finále Futsalové ligy 9

Ve čtvrtek 3. 3. 2016 se ve sportovní hale Kladno konalo krajské finále Futsalové ligy 9 a současně i 7. Jednalo se o finálové turnaje hráčů ZŠ, kam se naši školu vydalo reprezentovat družstvo tvořeno výhradně žáky 4KA. Ve srovnání se Středoškolskou futsalovou ligou nemá ještě FL9 a FL7 takovou popularitu, přesto kvalita týmů krajského finále byla na vysoké úrovni.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, 2x12 minut. Do divizního finále postupoval pouze vítězný tým.

V úvodním duelu celého turnaje se utkala favorizovaná Příbram s Dobříší a hned od úvodu bylo vidět, kdo je jasným favoritem turnaje. Výsledek 9:0 pro příbramské hovořil jasně. Ve druhém zápase nastoupilo družstvo Gymnázia B. Hrabala v Nymburce proti 1. ZŠ Říčany. Celý první poločas byl herně vyrovnaný, nikomu se nepodařilo vstřelit branku. Bohužel ve druhé půli jsme hloupě inkasovali z přímého kopu a následně dva rychlé góly Říčan rozhodly o výsledku. Ke konci utkání jsme ještě dokázali trefou Vítka Veselého snížit, ale následně soupěř ještě skóre navýšil. Výsledek 1:4 rozhodně neodpovídal kvalitě obou týmů, ale na to se nehraje. 

Následoval duel ZŠ Příbram : 1. ZŠ Říčany, výsledek jednoznačný, 7:0.

Druhým soupeřem nám byla ZŠ Dobříš. Naše hra se výrazně zlepšila a brzy jsme šli i do vedení, trefil se opět Vítek Veselý. Nadále jsme byli lepším týmem, bohužel znovu jsme doplatili na nedůraz a také malý počet hráčů. Inkasovali jsme gól do šatny na 1:1. V úvodu druhé půle přišla další branka do naší sítě, ale družstvo psychicky vydrželo. Díky dvěma rychlým gólům Jakuba Trnečky jsme otočili na 3:2. Bohužel jsme zápas znovu ztratili v poslední minutě, kdy jsme inkasovali na konečných 3:3. Z herního hlediska jsme však rozhodně nezklamali a soupeře velmi často přehrávali.

Následoval závěrečný zápas s bezkonkurenční Příbramí. Naším cílem bylo inkasovat co nejméně branek a pokusit se vstřelit branku. Nepovedlo se ani jedno. Skóre 0:14 je nelichotivé, ale s ohledem na naše a příbramské podmínky vcelku pochopitelné. Nestačili jsme kondičně, herně, takticky, a i psychika hráčů byla po vysokém přídělu nalomená. Pozitivem je fakt, že snad jako jediný tým jsme dokázali ohrozit soupeřova brankáře několika nadějnými pokusy, ovšem golman Příbrami potvrdil svou kvalitu.

Logicky tak do republikového finále postupuje ZŠ Březové Hory Příbram, tým Gymnázia B. Hrabala Nymburk skončil na 4. místě.

 

Tým Gymnázia B.Hrabala Nymburk: Müller - Veselý, Zoubek, Tomáš Trnečka, Prokop - Filip, Procházka, Jakub Trnečka

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

doc. Ing. Zdeněk Sobotka, DrSc.

Absolvoval v roce 1945.

Narodil se 13. 3. 1926 v Nymburce. Aktivně působil jako vedoucí vědecký pracovník v oborech teorie pružnosti a plasticity, mechaniky struktur a kontinua, v oborech reologie, bioreologie, vazkopružnosti a biovazkopružnosti i biomechaniky.

Svět v roce založení školy

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon, 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!