Postup basketbalistů

Postup basketbalistů

Necelý týden po vítězství v okresním kole SZLŠ nastoupili ve středu    22. 3. 2017 mladí basketbalisté v kole krajském. Opět se nemuselo nikam cestovat, soutěž proběhla na dvou hřištích v hale ZŠ Komenského v Nymburce. O vítězství a o postup do kvalifikace na republikové finále bojovalo 10 školních družstev. Naši hráči jsou převážně členy BA Nymburk – U 15, nastoupili v této sestavě: 4KA – Matěj Novák a Troy Swingler, 4KB – Jan Pavlíček a Ondra Laš, 3TA – Ondra Hodač, 3TB – Filip Kábrt, Jakub Formánek.

Ve dvou tříčlenných a jedné čtyřčlenné skupině se hrálo systémem každý s každým, postupovala první dvě družstva. Následovala semifinálová utkání prvních s druhými, vítězové utvořili jednu tříčlennou finálovou skupinu, ve které se opět každý s každým hrálo o celkové vítězství a o dvě postupová místa.
Našimi soupeři v tříčlenné skupině byli žáci ze ZŠ Mladá Boleslav (22:6) a ze ZŠ Benešov (38:12). Z druhé tříčlenné skupiny postoupila ZŠ Stochov a ZŠ Mělník (poslední skončil Rakovník), ze čtyřčlenné skupiny postoupilo Gymnázium Kolín a také ZŠ Příbram (skončili žáci z Brandýsa n/L. a z Roztok).
V prvním semifinále jsme nastoupili proti Příbrami, střelecky se nám příliš nedařilo, ale zápas jsme vyhráli 17:11. Do finálové skupiny dále postoupili hráči Kolína a Stochova. V utkání proti Stochovu jsme hráli velmi dobře, dařila se střelba, fungovala obrana, proto jsme vyhráli výrazným rozdílem 27:4. Posledním naším soupeřem byli reprezentanti druhého gymnázia v soutěži – Kolína. Dva rozdíloví hráči soupeře si na hřišti dělali, co chtěli. Nebyli jsme schopni je ubránit, oni procházeli přes naší obranu a zakončovali dvojtakty. Prohráli jsme 15:26. Protože Kolín vyhrál i poslední zápas proti Stochovu, bez porážky vyhrál celý turnaj a postoupil do kvalifikace o republikové finále do Poděbrad (4. 4. 2017). Do kvalifikace si vybojovalo cestu i družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, ale z druhého místa, což znamená cestování     11. 4. 2017 do Jičína. Celkové třetí místo obsadil Stochov.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!