Kateřina Tvrdá členkou mistrovské štafety

Kateřina Tvrdá členkou mistrovské štafety

O víkendu přivítal Jablonec nad Nisou účastníky Mistrovství České republiky žactva v lehké atletice. V dresu Staré Boleslavi - Houštky nastoupila i žákyně Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce Kateřina Tvrdá. V soutěžích si vedla výborně, jako členka štafety získala mistrovský titul a přiřadila se do velké skupiny sportovců naší školy, kteří podávají excelentní sportovní výkony.

Předpověď počasí neslibovala slunečno jako v minulých dnech, a tak se atleti museli připravit na chlad, mrholení a mlhu. Přesto se diváci dočkali pěkných výkonů.
V sobotu čekal Kačku Tvrdou rozběh na 100 metrů překážek, kde patřila k těm závodnicím, které by měly bez problémů postoupit do finále. V tabulkách jí před žákovským šampionátem patřilo 6. místo s časem 14,56 s. Tento čas v rozběhu překonala novým osobním maximem 14,51 a posunula se do finále. Tam už se jí bohužel tolik nedařilo, a tak si ze svého prvního žákovského mistrovství na dráze odnesla konečné 6. místo. Útěchou jí mohl být fakt, že ve finálovém běhu byl vítězkou překonán rekord mistrovství.
V neděli kvůli bolesti v zádech Kačka zrušila svou účast v běhu na 200 metrů překážek a soustředila se na závěrečnou štafetu 4x300 metrů. Čtveřice staroboleslavských atletek získala na halovém mistrovství republiky letos v březnu 2. místo, když podlehla kvartetu děvčat z Jablonce. Nelze se divit, že touha po zisku zlaté medaile byla veliká. Štafeta ve složení Čechová Eliška, Korelová Kristýna, Tvrdá Kateřina a Čechová Lenka neponechala nic náhodě a od první předávky již nepustila nikoho před sebe. Nakonec děvčata zvítězila v novém národním rekordu 2:46,39. Tento čas je zároveň i rekordem Mistrovství České republiky žactva.

http://www.atletika.cz/aktuality/mcr-zactva-ozdobily-tri-ceske-rekordy/

Aktuální informace

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Svět v roce založení školy

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.

Nejčtenější

16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek
11.01.2026

Druhá alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční v pátek 23. ledna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude tentokrát diplomatka Mgr. Eva Kratochvílová. Beseda má titul: Bezpečnost - společná odpovědnost.

celý článek
09.01.2026

Ve čtvrtek 8.1. zavítala do školy naše absolventka Viktorie Antošová, která se studenty angličtiny a francouzštiny pohovořila o svých zkušenostech spobytem a studiem v zahraničí. 

 

celý článek