Kateřina Tvrdá členkou mistrovské štafety

Kateřina Tvrdá členkou mistrovské štafety

O víkendu přivítal Jablonec nad Nisou účastníky Mistrovství České republiky žactva v lehké atletice. V dresu Staré Boleslavi - Houštky nastoupila i žákyně Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce Kateřina Tvrdá. V soutěžích si vedla výborně, jako členka štafety získala mistrovský titul a přiřadila se do velké skupiny sportovců naší školy, kteří podávají excelentní sportovní výkony.

Předpověď počasí neslibovala slunečno jako v minulých dnech, a tak se atleti museli připravit na chlad, mrholení a mlhu. Přesto se diváci dočkali pěkných výkonů.
V sobotu čekal Kačku Tvrdou rozběh na 100 metrů překážek, kde patřila k těm závodnicím, které by měly bez problémů postoupit do finále. V tabulkách jí před žákovským šampionátem patřilo 6. místo s časem 14,56 s. Tento čas v rozběhu překonala novým osobním maximem 14,51 a posunula se do finále. Tam už se jí bohužel tolik nedařilo, a tak si ze svého prvního žákovského mistrovství na dráze odnesla konečné 6. místo. Útěchou jí mohl být fakt, že ve finálovém běhu byl vítězkou překonán rekord mistrovství.
V neděli kvůli bolesti v zádech Kačka zrušila svou účast v běhu na 200 metrů překážek a soustředila se na závěrečnou štafetu 4x300 metrů. Čtveřice staroboleslavských atletek získala na halovém mistrovství republiky letos v březnu 2. místo, když podlehla kvartetu děvčat z Jablonce. Nelze se divit, že touha po zisku zlaté medaile byla veliká. Štafeta ve složení Čechová Eliška, Korelová Kristýna, Tvrdá Kateřina a Čechová Lenka neponechala nic náhodě a od první předávky již nepustila nikoho před sebe. Nakonec děvčata zvítězila v novém národním rekordu 2:46,39. Tento čas je zároveň i rekordem Mistrovství České republiky žactva.

http://www.atletika.cz/aktuality/mcr-zactva-ozdobily-tri-ceske-rekordy/

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se 25. 6. 1928 v Praze. Dětství a mládí prožil v Nymburce, ve vile na Zálabí v bývalé ulici Tomáše Černého (dnes Kolínská ulice).

Svět v roce založení školy

James Joyce

2. únor 1903

Irský spisovatel James Joyce (1882-1941) opustil ve dvaceti letech své domovské město Dublin a odešel do Paříže. Jeho hlavním problémem byl nedostatek peněz.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!