Juniorský maraton 2017: Den vítězství o den dříve

Juniorský maraton 2017: Den vítězství o den dříve

Běžecký tým Gymnázia B.Hrabala v Nymburce oslavil Den vítězství o něco dříve! Výborný výkon všech deseti členů štafety, která se téměř neustále pohybovala v rozmezí 4. až 8. místa z celkem 32 účastníků republikového finále, nakonec korunoval finišman Matěj Hrouda, který doběhl na 12. místě celkově. Po 14. a 15. příčce z let 2014, respektive 2013, se jedná o naše vůbec nejlepší umístění v rámci Volkswagen Juniorského maratonu. A přitom mohlo být všechno jinak!

Ještě v podvečer dne předešlého to vypadalo, že se závodu vůbec nezúčastníme. Již v uplynulém týdnu jsme kvůli nemocem a jiným sportovním povinnostem studentů museli provést tři změny. A doslova za minutu dvanáct jsme prováděli ještě čtvrtou. Nakonec se podařilo Matějovi Hroudovi sehnat náhradníka za dalšího nemocného člena, takže jsme mohli na finále do Prahy odjet. Za to patří Matějovi, ale i Lukáši Marešovi velký dík!

 

V brzkých ranních hodinách jsme se vydali na finálový závod Juniorského maratonu, který se jako každoročně konal v rámci Volkswagen maraton Praha. V konkurenci dvaatřiceti týmů z Česka, Slovenska a hostujícího Srbska jsme ani na nějaký skvělý výsledek nepomýšleli, snad možná napodobit ono již zmiňované umístění v půlce startovního pole.

Jako první startoval Václav Jisl, který si užil atmosféry startu a výběhu s Keňany. Na první předávce byl zhruba do desátého místa. Následně pokračoval Jakub Růžička a zejména Martina Šuková, která svůj běh zvládla skvěle. Na 12. kilometru předávala Martina jako čtvrtá! Následně Filip Brzáka, Agáta Čechová, Lukáš Mareš, Anna Doležalová a Jakub Říha dokázali držet naše šance kolem 8. až 10. příčky. Závěrečné dva úseky, na které většina škol nasazuje ty nejlepší běžce, čekaly na Lukáše Kolbabu a Matěje Hroudu.

Většina týmu již netrpělivě čekala v cíli a vyhlížela celkové vítěze závodu. Těmi se stali běžci Sportovního gymnázia D. a E.Zátopkových v parádním čase 2:28:50! Druhé místo vybojovalo družstvo Gymnázia a SOŠ Jilemnice, třetí skončilo Sportovní gymnázium Brno. Vzhledem k situaci jsme doufali v elitní desítku, ale postupně přibíhali další a další finišmani štafet, až se objevila skupinka čtyř běžců v zelených trikách, určených právě pro Juniorské štafety. Z nich nejlépe zvládl závěr Matěj, a tak jsme mohli slavit velmi pěkné 12. místo! Náš čas se zastavil na 2:45:50.

Vzhledem k již zmiňovaným problémům, ale také silné konkurenci sportovních škol je tento výsledek více než skvělý! Ještě jednou velké díky všem členům štafety!

 

Tým GBHN: Venda Jisl, Jakub Růžička, Martina Šuková, Filip Brzák, Agáta Čechová, Lukáš Mareš, Anička Doležalová, Jakub Klíma, Lukáš Kolbaba a Matěj Hrouda

 

 

 

 

 

 

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Absolvoval v roce 1958.

Narodil se v Praze r. 1941. Do svých sedmnácti let žil v Nymburce. 

Svět v roce založení školy

10. květen 1903

Rakouský výnos stanovil, že innsbrucká univerzita zůstane německá. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!