JCM 2015: Těsné vítězství a postup do finále

JCM 2015: Těsné vítězství a postup do finále

Ve středu 22. 4. se konalo v pražské Stromovce semifinálové kolo JCM, tedy Juniorského maratonu 2015. V loňském roce jsme zde dokázali poměrně snadno zvítězit a zajistit si tak postup do finálového závodu, konaného v rámci Pražského maratonu. Letos v téměř shodné sestavě nemohl být cíl jiný, než obhájit prvenství a vybojovat postup!

Na start juniorské štafety se postavilo celkem 14 škol ze Středočeského kraje. Každý běžec měl před sebou porci 4,2 km, přičemž úseky číslo 3., 5. a 7. musela běžet dívka. Naši školu reprezentovali Jakub Vojáček, Adam Kovář, Anežka Nováková, Matěj Hrouda, Martina Šuková, Radek Telvák, Katka Procházková, Josef Kubálek, Josef Hašek a Martin Vaněk.

Těsně po poledni zazněl startovní výstřel a prvních čtrnáct borců se vydalo na trať. Na první předávce jsme figurovali na 5. příčce, ovšem s minimální ztrátou na první. Jako druhý startoval Adam Kovář, který svým famózním výkonem dostal naši štafetu na první místo. Svůj úsek zaběhl za 13:23 minut, což byl zřejmě vůbec nejlepší výkon dne. Při druhé předávce jsme tak již drželi vedení a po úsecích Matěje Hroudy a Martiny Šukové, tzn. někde na metě půlmaratonu byl náš náskok na druhé v pořadí téměř 3 minuty! Následně se však ukázala i kvalita našich soupeřů, zejména pak Gymnázia V. Hraběte z Hořovic. Závěrečné tři úseky tak měly rozhodnout. Ještě 8 kilometrů před cílem jsme měli k dobru lehce přes 1:15 minuty, ale soupeř mohutně dotahoval! Do posledního úseku vybíhal Martin Vaněk s náskokem přibližně 25 vteřin na běžce z Hořovic. A Martin to pochopitelně zvládnul... potřetí za sebou vyhrála štafeta Gymnázia B. Hrabala v Nymburce semifinálové kolo a přímo postupuje do finále v rámci Volkswagen Prague Marathon 2015!

Náš cílový čas byl lehce přes 2 hodiny 30 minut, ovšem časomíra se nepatrně lišila od reálných měřených časů, počkáme tedy na oficiální výsledky.

Neoficiální výsledky:

1. Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce

2. Gymnázium Václava Hraběte Hořovice

3. Gymnázium Beroun

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

prof. PhDr. Bohuslav Novotný, DrSc.

Prof. PhDr. Bohuslav Novotný, DrSc. (3. 10. 1921-31. 10. 1996), historik pravěku a archeolog neolitu v Evropě (se zaměřením na Slovensko), vysokoškolský pedagog a vědecký pracovník v Bratislavě, Trnavě a Nitře, prorektor Trnavské univerzity v Trnavě, absolvoval reálné gymnázium v Nymburce v roce 1939.

Svět v roce založení školy

Kongres historiků

1. duben 1903

Začal mezinárodní kongres historiků v Římě. Čestným předsedou byl zvolen Theodor Mommsen.

Nejčtenější

16.06.2026

Krásné prostředí Valdštejnské zahrady v areálu Valdštejnského paláce na pražské Malé Straně, která patří Senátu České republiky hostilo zlatou ceremonii Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Této slavnostní události se zúčastnily i tři naše letošní maturantky, kterým se podařilo dokončit všechny tři úrovně tohoto mezinárodního programu. 

 

celý článek
22.06.2026

To jsou slova, která označují umístění našich studentů (vlastně už absolventů) v rámci České republiky. Reprezentovali nejen naši školu, ale i Středočeský kraj na 48. ročníku celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti v Olomouci ve dnech 12.-14. června 2026.

celý článek
11.06.2026

Naše volejbalistky obhájily loňské vítězství a potvrdily, že jsou nejlepším školním týmem Středočeského kraje.

celý článek