Ilona Drahotová zdolala maraton

Ilona Drahotová zdolala maraton

Krátce před 14. hodinou proběhla Ilona Drahotová cílem Microsoft pražského maratonu, jehož 49. ročník se uskutečnil v pražské Stromovce. Na více než 400 závodníků čekalo 8 okruhů o délce 5 km + 1 malý okruh dlouhý 2,195 km. Ilona tuto trať zvládla ve velmi pěkném čase 3:56:53 hod. a stala se tak pátým učitelem naší školy, který zvládl maraton uběhnout.

Jirka Hybler, Michal Hrstka, Lukáš Lipták (v rámci dlouhého triatlonu), Tomáš Friedel a nyní i Ilona Drahotová, to je pětice našich kantorů, která pokořila běžeckou výzvu v podobě maratonského závodu. 42,195 km je trať, která se poprvé jako maraton běžela na olympijských hrách v Londýně 1908 - neobvyklá vzdálenost byla podřízena pohodlí královské rodiny, když vedla od sídla ve Windsoru až pod lóži na olympijském stadionu. Tradice maratonu však směřuje do starověku k legendárnímu běžci Feidippidovi, který po bitvě u Marathonu běžel zvěstovat zprávu o vítězství nad Peršany do Athén. Dnes se v Řecku na počest tohoto legendárního běžce koná závod pod názvem Spartathlon, který vede z Athén do Sparty a měří 246 km. Těžko říct zda tato ultramaratonská výzva bude někdy, některým z našich učitelů pokořena - jisté však je, že škol, které mají v pedagogickém sboru tolik vytrvalostních běžců asi v ČR příliš nebude.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1960.

Narodil se 30. 12. 1943 v Nymburce. Nebyl doporučen k dalšímu studiu, a proto pracoval jako dělník v Elektroisole v Kolíně.

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!