G2 FLORBAL CHALLENGE – postup!!!

G2 FLORBAL CHALLENGE – postup!!!

Do florbalového projektu G2 FLORBAL CHALLENGE se v letošním školním roce zapojilo i družstvo děvčat Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce. Tým hrající pod krycím jménem “Nymburské princezny“ (viz foto) se 24. 11. 2016 vydal do Mladé Boleslavi (v našem okresu se jiná škola nepřihlásila), kde v nové městské sportovní hale v ulici Zálužanská  měl v 1. kole soutěže za soupeřky tato družstva:

 

- Obchodka        = Obchodní akademie, Vyšší odborná škola ekonomická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Mladá Boleslav, T. G. Masaryka
- Harward Crew  = Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Mladá Boleslav, Jičínská
- BLUE TEAM     = Gymnázium, Mnichovo Hradiště, Studentská

Zápasy se hrály na 2 x 10 minut hrubého času, případné vyloučení mělo trvání 1 minutu, družstvo 5+1.
1. zápas           Obchodka – Harward Crew                         6:1
2. zápas           BLUE TEAM  - Nymburské princezny          1:6
Soupeř byl na turnaji nejslabší, nestačil rychlostí pohybu, od výrazně vyšší prohry ho zachránil dobrý výkon brankářky. Jediný gól vsítil až v samém závěru utkání.
3. zápas           Obchodka - Nymburské princezny              5:0
Více než polovina družstva soupeřek jsou hráčky florbalové mládežnické ligy. Naše dívky v úvodu bránily poměrně dobře, ale s ubývajícími silami a narůstajícím skórem odešly i do té doby suprové morálně-volní vlastnosti. Plusem bylo, že se stále střídaly všechny hráčky.
4. zápas           BLUE TEAM  - Harward Crew                      0:2
5. zápas           BLUE TEAM  - Obchodka                           1:5
6. zápas           Nymburské princezny - Harward Crew          6:3
Zpráva pořadatelů, že postupují dvě družstva, bylo několikeré polití živou vodou. Opakované koncerty dvojice Anežka – Terka končily v síti protihráček, v poločase jsme vedli 4:0. Na vstřelené branky soupeře v druhé polovině přicházely opět naše rychlé odpovědi, a proto se zápas dohrál v klidu. Vítězství znamená i postup do dalšího kola soutěže. Nejde jinak, než před dívkami smeknout, poděkovat za úspěšnou práci a popřát hodně zdaru v dalším kole.

Naší školu reprezentovaly:
Alžběta Galčíková, Tereza Jeřábková, Zoe Steiner, Do Hai Anh, Eliška Rašková, Anežka Procházková, Nikola Baščanová, Michaela Frebortová, Klára Malá, Tereza Pazderová, Anna Václavková, Natálie Šteflová.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1946.

Narodil se r. 1926 v Praze. Promoval na lékařské fakultě UK v r. 1952. V letech 1952 - 1956 působil jako lékař v nymburské nemocnici. Do r. 1968 byl přednostou odd. urologie v Kolíně,

Svět v roce založení školy

Povstání v Makedonii

2. srpna 1903

Na den sv. Eliáše vypuklo povstání Makedonců proti Turkům. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!