Florbalové, adventní, žně v Kolíně!

Florbalové, adventní, žně v Kolíně!

Ve středu 1. prosince 2021 bylo pořádáno okresní kolo ve florbalu středních škol. Novotou vonící, sportovní hala Borka v Kolíně, hostila 4 družstva na pomezí okresů Nymburk a Kolín.  Naší školu reprezentovalo družstvo, čítající 13 borců vyššího gymnázia. Konkrétně: BEJBL Vojtěch, ČIHÁK Radek, FÁBIN František, FURGALÁK Mikuláš, HEJZLAR Matěj, HYLMAR Jiří, KOZÁK Martin, NEUBERG Michal, SCHOVÁNEK Jakub, ŠUMPÍK Ondřej, TOMAN Aleš, TOMÁŠEK Ivan a VLČEK Jakub.

Hektický a tak trochu chaotický nástup do prvního utkání proti Hotelové škole Poděbrady, přinesl inkasovaný gól.  Vyrovnávací branka přišla až v druhé polovině a atmosféra v týmu byla dost napjatá. Na klidu nám nepřidal ani finální stav, po druhé polovině  1:1. Na pořad přišly nájezdy, kde úspěšnější byl tým z Poděbrad.

Zasloužený oddych a týmová porada nám pomohla před dalším utkáním. Druhým soupeřem byla SOŠ spojů Kolín. Zde už téměř na jistotu v brance a pod dozorem našich nejstarších borců, se dařilo dávat góly. Jen dva drobné úlety ze strany soupeře, dotáhly výsledek utkání 4:2.

Před posledním zápasem s Gymnáziem Český Brod ( po předchozí prohře „Hotelovky“), jsme  měli reálnou šanci na celkové vítězství i postup do kraje. S vervou a obrovským nasazením hned na samém začátku zápasu, padaly branky a závěrečné skóre se zastavilo až neuvěřitelném stavu 10:0 v náš prospěch!

Obrovská radost celého týmu, přebírání cen a fotografování vítězů pro sponzory…Tak to byla krásná tečka za dnešním turnajem!

Poděkování za skvělou reprezentaci a vítězství náleží celému týmu v čele s famózním gólmanem Ondrou Šumpíkem.

Díky borci!

Michal Hrstka

Fotogalerie

 

Aktuální informace

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 8. 11. 1923 v Nymburce, kde také prožil celý život (zemřel 29. 1. 1999).

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

20.12.2021

V pondělí 20. prosince se po loňské pauze opět konal tradiční „Vánoční volejbalový turnaj“, kterého se účastní smíšená družstva studentek a studentů vyššího gymnázia. Turnaj odehrálo 12 družstev ze všech tříd.

celý článek
22.12.2021

Milé studentky a studenti, kolegové a kolegyně, vážení rodiče, absolventi a absolventky a všichni přátelé naší školy!

Ke svému konci se rychle blíží rok 2021 a za několik dní vstoupíme do nového roku 2022. Co říci k tomu uplynulému a co si přát do toho nového…

celý článek
08.01.2022

Pro lyžaře neexistuje větší pohroma, než vytrvalý déšť! To si v praxi ověřili studenti na prvním lyžařském kurzu v Rokytnici nad Jizerou.  Nic ale není tak hrozné a ještě že na světě existují zázraky!

V neděli 2. ledna 2022 vyrazila skupina studentů 7MB a 4.A na hory. Byť byla sněhová situace během Vánoc příznivá, vytrvalý déšť okolo Silvestra, hodně podmínky pro lyžování pozměnil. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu