Florbalistky vládnou okresu

Florbalistky vládnou okresu

Poděbradská hala BIOS byla 7. 12. 2016 svědkem zápasů o titul okresních, středoškolských, florbalových šampionek mezi družstvy Gymnázia Jiřího z Poděbrad Poděbrady, SOU a SZeŠ Poděbrady a Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce.Naše dívky nastoupily v podobné sestavě jako v projektu G2 FLORBAL CHALLENGE: Alžběta Galčíková, Tereza Jeřábková, Zoe Steiner, Do Hai Anh, Anežka Procházková, Nikola Baščanová, Klára Malá, Tereza Pazderová, Anna Václavková a Natálie Šteflová.

Turnaj se hrál systémem „každý s každým“, jednotlivé zápasy 2x15 minut. Zajímavostí byly jistě menší rozměry branek, které pravidlům rozhodně neodpovídaly. Kromě ochránkyně branky byly na palubovce ještě 4 hráčky.  A právě na post naší brankářky, při nepřítomnosti již „zkušené“ Míši Frebortové, nastoupila bez speciálního tréninku Natálka Šteflová, která dostala důvěru pro svůj výborný postřeh, který vypěstovala v ligových zápasech nymburských volejbalových kadetek.
V úvodním zápasu proti „Zemědělce“ jsme se poměrně dlouho nemohli střelecky prosadit, ale konečný stav 4:0 nás potěšil. Stejného soupeře dívky GJP Poděbrady porazily 2:0. V posledním finálovém utkání jsme hráli opět dobře, již v prvním poločasu jsme získali rozhodující třígólový náskok, který jsme udrželi prakticky až do konce utkání – 5:3. Jedna ze závěrečných střel soupeřek ale proklouzla… Střelecky se prosadily Zoe, Tereza, Anežka a Nikola.
Děvčata, stejně jako v loňském školním roce, vyhrála okresní kolo soutěže, a tím postoupila do kola krajského, které se koná v březnu v Sedlčanech. Gratulujeme!!!

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Jan Jelínek

Absolvoval v roce 1957.

Narodil se 19. 7. 1940 v Praze. Složil přijímací zkoušky na FAMU,

Svět v roce založení školy

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!