Orion Florbal Cup chlapců

15.11.2012
Orion Florbal Cup chlapců

Dne 15. 11. 2012 se školní florbalové družstvo Gymnázia Nymburk zúčastnilo Orion Florbal Cupu na ZŠ R.A.F v Nymburce, ve kterém skončili na druhém místě. Zúčastnilo se celkem 9 týmů: ZŠ R.A.F, ZŠ Tyršova, ZŠ Komenského, ZŠ Loučeň, ZŠ Libice, ZŠ Městec Králové, ZŠ TGM Poděbrady, ZŠ Sadská a Gymnázium Nymburk.

První zápas jsme hráli proti Sadské, byl velmi vyrovnaný. Zhruba ve 3. minutě jsme dostali gól, ovšem to nás nezarazilo a hned po buly Lukáš Bastián přes polovinu hřiště přihrál Liborovi Pletkovi, který napálil míček do horního rohu branky. Za stavu 1:1 jsme se vzchopili a začali hrát tvrději a lépe jsme bránili. Po faulu na Libora Pletku jsme rozehráli odraženou střelu, kterou Jakub Temlík protlačil do branky. Za stavu 2:1 zápas skončil.

Druhý zápas proti TGM byl jednostranný soupeřův debakl… Po třetí vteřině zápasu a úspěšném buly Libor Pletka vyletěl k soupeřově bráně, oklamal obránce a zavěsil. Pak přišla smršť 4 gólů od Kuby Temlíka, na které nahrávali Matěj Ballaty a Lukáš Bastián. Zápas skončil 8:0, stav postupně zvyšovali Libor Pletka a Petr Pavlíček.

Třetí zápas jsme hráli proti Komendě, se kterou to s námi ze začátku vypadalo bledě. Dali jsme sice gól jako první, ale pak jsme dva dostali. Za stavu 1:2 jsme se celkem oklepali a dali dva góly. Ovšem další jsme dostali. Bylo to tedy 3:3. Po cca 8 minutách zápasu Libor Pletka dal nečekaný gól. Už jsme si mysleli, že za stavu 4:3 máme výhru v kapse, ale to byla chyba, protože jsme jen remizovali 4:4.

Čtvrtý zápas s Libicí vypadal jednoduše, jelikož Libice skoro s každým prohrála, ovšem nechali jsme se unést na vavřínech… Po zhruba 5 minutách zápasu jsme dostali gól, snažili jsme se prorazit soupeřovu obranu, ale šlo to velmi těžce… Naštěstí pro nás obránce soupeře udělal chybu při rozehrávce a nahrál Kubovi Temlíkovi přímo na hokejku, Temlík ho prostřelil a dal gól na 1:1. Potom byl zápas velmi vyrovnaný a skončil remízou, ale i tak jsme postoupili do semifinále.

Semifinalový zápas s Rafkou byl velmi tvrdý, jelikož domácí chtěli vyhrát, ovšem my jsme se nedali a hráli jako o život. Po 3-4 minutách Rafka začala ztrácet a my jsme dobře stříleli a budovali tak náskok nejen ve skóre, ale hlavně ve hře, kterou jsme zcela ovládli. Zápas po našem nejlepším výkonu skončil 4:1 v náš prospěch.

Ve finále jsme hráli proti Městci, který nás jednoznačně převyšoval jak rychlostí běhu, tak nahrávkami. Libor dal na začátku sice gól, ale pak jsme dostali góly tři. Po rozehrání se Libor rozeběhl k soupeřově brance a nahrál Kubovi Temlíkovi, které vstřelil tutovku a snížil tak na 3:2. Prostřídali jsme a na hřišti byl Vojta Tázler, Ondra Urban, Lukáš Bastián a Libor Pletka. Lukáš se protlačil dopředu a nádhernou střelou srovnal na 3:3. Potom se však Městec vzchopil a nasázel nám postupně 6 gólů. V poslední minutě Ondra Urban šikovně našel místo mezi obranou a propálil míček div neprotrhl síť. Prohráli jsme 9:4.

Turnaje se zúčastnili: Libor Pletka, Vojta Tázler, Jakub Temlík, Patrik Smet, Lukáš Bastián, Petr Pavlíček, Matěj Ballaty a Ondra Urban.

Celkově jsme skončili na druhém místě, což je v posledních letech asi nejlepší umístění.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Akad. mal. Helena Ambrosová

Absolvovala v roce 1952.

Narodila se 31. 8. 1934 v Liptovském Mikuláši. 

Svět v roce založení školy

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!