Florbal nejmladších chlapců

Florbal nejmladších chlapců

Soupiska družstva: Ivan Tomášek, Vojtěch Bejbl (1PA), Matěj Kryštof (1PB), Filip Touš, Daniel Křivský, Matěj Novák, Marek Antoš (2SA), Václav Berný, Adam Kubát, Jan Pavlíček a Vojtěch Pustý (2SB)

Okresní kolo ve florbalu chlapců kategorie III. (6. a 7. třída, prima a sekunda) opět pořádal DDM Poděbrady na ZŠ Letců R.A.F. v Nymburce. Ve čtvrtek 20. 11. 2014 se zde sešlo 8 školních kolektivů, které byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. První skupinu tvořily ZŠ Semice, ZŠ Komenského Nymburk, ZŠ Kostomlaty nad Labem a ZŠ Křinec. Ve druhé skupině nás doplňovaly ZŠ Sadská, ZŠ Letců R.A.F. Nymburk a ZŠ Tyršova Nymburk. Zápasy se hrály na 2x8 minut.
V úvodním utkání jsme nakonec neudrželi náskok a pouze remizovali 3:3 se ZŠ Tyršova Nymburk. Oba další zápasy ve skupině jsme vyhráli shodně 5:3. Těmito výsledky jsme postoupili do semifinále z prvního místa, ve kterém jsme porazili druhého z vedlejší skupiny – ZŠ Křinec 8:5. Ve druhém semifinále porazili hráči „Komendy“ ZŠ Sadskou 8:1. Sadská nakonec skončila po vítězném zápasu s Křincem celkově třetí. Finále bylo nejhezčím zápasem celého dne. Ve 3. min. jsme prohrávali o 2 branky a tento rozdíl vydržel celý zápas. Po prohře 5:7
jsme obsadili celkové druhé místo. Přesto s reprezentací těchto hráčů je veliká spokojenost, všem patří obrovská gratulace. Bohužel, do krajského kola postupuje jen vítěz – ZŠ Komenského Nymburk.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Svět v roce založení školy

Vilém II. navštívil papeže Lva XIII.

2. květen 1903

Německý císař Vilém II. navštívil s velkým doprovodem papeže Lva XIII.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!