Florbal chlapců SŠ

Florbal chlapců SŠ

Poslední meziškolní sportovní soutěží v letošním kalendářním roce byl florbal chlapců SŠ, který se konal v hale BIOS nymburské SOŠ a SOU v pátek 16. prosince 2016. Celkem 8 škol bojovalo o možný postup do Sedlčan na krajské kolo této soutěže. Družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce nastoupilo v sestavě: Filip Touš - Libor Pletka, Martin Rampa, Kristián Bodnár, Tomáš Dvořák, Petr Plaček, Vojtěch Žáček, Marek Antoš, Ondřej Mikušek a Lukáš Bastián.

Ve dvou skupinách hrála čtyři družstva v desetiminutových zápasech každý s každým, následovala křížem první s druhým semifinále a nakonec zápasy o třetí místo a finále. Ve skupině A s přehledem zvítězila „Hotelovka“ před SOŠ a SOU Nymburk, GJP Poděbrady a SŠ Lysá n/L.
Ve skupině B byly našimi soupeři postupně Ekogymnázium Poděbrady (výhra 2:0), SOŠ a SZeŠ Poděbrady (výhra 3:2) a SOŠ spol. stravování (2:2). Branky vstřelili Kristián Bodnár 3, Libor Pletka 2, Martin Rampa 1 a Lukáš Bastián 1.
V semifinále, do kterého jsme postoupili díky horšímu poměru branek z druhého místa, jsme narazili na SHŠ Poděbrady. V zápase jsme se nedostávali do šancí a poměrně hladce jsme 3:0 prohráli. V boji o celkové třetí místo jsme góly Libora Pletky otočili zápas z nepříznivého stavu 0:1 na konečných 2:1. Stejným poměrem skončilo i finále, ve kterém „Zemědělka“ překvapivě porazila „Hotelovku“.
Kluci sice nedokázali napodobit dívky a postoupit do KK, ale hra v jejich podání jistě měla kvalitu, byli jediní, kteří neprohráli s celkovým vítězem a celkový výkon byl určitě lepší než v minulých letech. Zcela jistě, kromě osvědčených hráčů VG, stojí za velkou pochvalu výkon trojice žáků z nižšího gymnázia – brankáře Filipa Touše a hráčů v poli Vojty Žáčka a Marka Antoše. Velká škoda jednoho prohraného zápasu, snad příště…

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Svět v roce založení školy

Dohoda mezi Kubou a USA

16. únor 1903

Byla uzavřena dohoda mezi Kubou a USA, podle níž USA směly udržovat na Kubě vojenské základny. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!