Vítězné okresní kolo ve florbalu dívek

Vítězné okresní kolo ve florbalu dívek

Ve středu 19. 11. 2014 se v ZŠ Letců R.A.F. v Nymburce konalo okresní kolo ve florbalu dívek základních škol a víceletých gymnázií. Tohoto turnaje se zúčastnilo i družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce. Dívky nastoupily v této sestavě: Alžběta Galčíková, Zoe Steiner (obě 3TB), Klára Malá, Tereza Pazderová, Nikola Baščanová, Michaela Frebortová a Anna Václavková (všechny 4KB).

     7 školních kolektivů bojovalo ve dvou skupinách. Ve skupině A se střetla systémem „každý s každým“ ZŠ Letců R.A.F. Nymburk, ZŠ Kostomlaty nad Labem, ZŠ Loučeň a Gymnázium B. Hrabala v Nymburce. Skupinu B tvořila ZŠ Milovice, ZŠ Komenského Nymburk a ZŠ Městec Králové. Zápasy se hrály na 2x8 minut.

      Prvním soupeřem našich děvčat byly hráčky Loučeně – loňský vítěz. Dívky vlétly do zápasu jako uragán a po střelecké exhibici se radovaly z výhry 6:0. Po remíze 2:2 se ZŠ Kostomlaty n/L a snadném vítězství nad RAF Nymburk 9:2, přišlo na řadu semifinále. Opět se dařila střelba z velké vzdálenosti i kombinace před brankou soupeře. Znamenalo to výhru nad Milovicemi 6:1 a postup do finále. Soupeřkami v něm byly hráčky z Městce Králové. Naše děvčata se dostala brzy do vedení, ale soupeřkám se podařilo snížit. Na každou naši branku soupeřky odpověděly, poslední slovo ale patřilo nám – konečný výsledek 4:3 v náš prospěch. Radost z vítězství a z hezkého poháru umocnil postup do krajského kola soutěže, které se koná 17. 12. v Kutné Hoře. Gratulujeme k vítězství a držíme palce v dalším kole.

Aktuální informace

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1934.

Narodil se 9. 11. 1915 v Nymburce. Učil se hrát na housle, klavír, varhany a také zpíval. 

Svět v roce založení školy

Hayova-Varillova smlouva

18. listopad 1903

Spojené státy a Panama uzavřely Hayovu-Varillovu smlouvu, který zaručila USA všechna práva ke stavbě, provozu a ochraně průplavu.

Nejčtenější

16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek
11.01.2026

Druhá alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční v pátek 23. ledna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude tentokrát diplomatka Mgr. Eva Kratochvílová. Beseda má titul: Bezpečnost - společná odpovědnost.

celý článek
09.01.2026

Ve čtvrtek 8.1. zavítala do školy naše absolventka Viktorie Antošová, která se studenty angličtiny a francouzštiny pohovořila o svých zkušenostech spobytem a studiem v zahraničí. 

 

celý článek