Vítězné okresní kolo ve florbalu dívek

Vítězné okresní kolo ve florbalu dívek

Ve středu 19. 11. 2014 se v ZŠ Letců R.A.F. v Nymburce konalo okresní kolo ve florbalu dívek základních škol a víceletých gymnázií. Tohoto turnaje se zúčastnilo i družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce. Dívky nastoupily v této sestavě: Alžběta Galčíková, Zoe Steiner (obě 3TB), Klára Malá, Tereza Pazderová, Nikola Baščanová, Michaela Frebortová a Anna Václavková (všechny 4KB).

     7 školních kolektivů bojovalo ve dvou skupinách. Ve skupině A se střetla systémem „každý s každým“ ZŠ Letců R.A.F. Nymburk, ZŠ Kostomlaty nad Labem, ZŠ Loučeň a Gymnázium B. Hrabala v Nymburce. Skupinu B tvořila ZŠ Milovice, ZŠ Komenského Nymburk a ZŠ Městec Králové. Zápasy se hrály na 2x8 minut.

      Prvním soupeřem našich děvčat byly hráčky Loučeně – loňský vítěz. Dívky vlétly do zápasu jako uragán a po střelecké exhibici se radovaly z výhry 6:0. Po remíze 2:2 se ZŠ Kostomlaty n/L a snadném vítězství nad RAF Nymburk 9:2, přišlo na řadu semifinále. Opět se dařila střelba z velké vzdálenosti i kombinace před brankou soupeře. Znamenalo to výhru nad Milovicemi 6:1 a postup do finále. Soupeřkami v něm byly hráčky z Městce Králové. Naše děvčata se dostala brzy do vedení, ale soupeřkám se podařilo snížit. Na každou naši branku soupeřky odpověděly, poslední slovo ale patřilo nám – konečný výsledek 4:3 v náš prospěch. Radost z vítězství a z hezkého poháru umocnil postup do krajského kola soutěže, které se koná 17. 12. v Kutné Hoře. Gratulujeme k vítězství a držíme palce v dalším kole.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina.

Svět v roce založení školy

Rusifikace Finska

17. prosince 1903

Bývalý ruský ministr financí Sergej J. Vitte uveřejnil v kodaňských novinách článek proti rusifikaci Finska.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!