Finále Juniorského maratonu 2014

Finále Juniorského maratonu 2014

V neděli 11. 5. se v rámci pražského Volkswagen maratonu konalo i finálové kolo Juniorské štafetového běhu na trati 42,195 km, tedy maratonu. Do finále jsme se kvalifikovali vítězstvím na krajské soutěži časem 2:41:15 a doufali v co nejlepší umístění i v rámci pražského běhu. V loňském roce náš tým skončil 15. ze 30 škol z celé ČR, letos jsme rozhodně měli na vylepšení této pozice.

Štafeta Gymnázia Nymburk nastoupila ve složení Jakub Vojáček, Libor Pletka, Anežka Nováková, Matěj Hrouda, Martina Šuková, Josef Kubálek, Katka Procházková, Adam Kovář, Martin Vaněk a Josef Hašek. Oproti jiným školám jsme měli poměrně mladé běžce, ani jeden z našich ještě není maturantem, čtyři z nich jsou dokonce studenti 1. ročníku. V průběhu závodu jsme se pohybovali v rozmezí 8. - 12. místa, sledovat přesné pořadí nebylo zrovna snadné. I přes použití čipové technologie obsahují výsledky štafetové soutěže pouze výsledný čas, přitom časy individuálních běžců byly měřeny na každém kilometru. Zhruba na 32. kilometru to ještě vypadalo na umístění v první desítce, v cíli z toho bylo nakonec až 14. místo v čase 2:45:49. O jedinou vteřinu jsme podlehli finišujícímu běžci z Gymnázia Voděradská, pouhých 30 vteřin chybělo na Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm. Jedenácté skončilo kladenské gymnázium, které jsme v krajském semifinále porazili o více než 2 minuty. Zde nám porážku vrátili.

Celkovým vítězem se stalo Gymnázium Jablonec nad Nisou před Gymnáziem V. Makovského. Oba finišmani přiběhli do cíle v čase 2:35:24 a rozhodovalo se až v závěrečném sprintu. Na třetí pozici skončilo družstvo z Jilemnice.

S výsledkem nakonec můžeme být spokojeni tak napůl. Podařilo se sice vylepšit loňské 15. místo o jednu příčku, za semifinálovým časem jsme však zaostali o čtyři a půl minuty. Nakolik to bylo silou soupeřů, nebo ne zrovna ideální přípravou a životosprávou některých členů štafety, to těžko hodnotit. Všech deset běžců může startovat i v následujícím roce 2015, takže stále je šance na zlepšení.

Výsledky

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 11. 2. 1934 v Nymburce.  Absolvoval Pedagogickou fakultu v oboru výtvarná výchova a matematika. 

Svět v roce založení školy

Pomník Husa

5. červenec 1903

V Praze na Staroměstském náměstí byl položen základní kámen k pomníku M. Jana Husa.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!