Eliminace basketbalistů v Benešově

Eliminace basketbalistů v Benešově

Krajské kolo basketbalu chlapců dne 20. 3. 2012 se odehrálo v Benešově v tělocvičně ZŠ a v nedaleké hale BIOS. Do Benešova jsme odcestovali s novým trenérem (Michalem Franěkem), ale bez 3 hráčů: Heinzla, Plešingra a Bartoše. Hrací doba se od okresního kola ještě více zkrátila, hrálo se již jen 2 x 8 minut hrubého času. Devět týmů bylo rozlosováno do dvou skupin. My jsme skončili v té s lepší halou, zato s větší konkurencí: Kolín, Mladá Boleslav, Benešov a Gymnázium Mělník. Hrálo se systémem každý s každým ve skupinách, vítěz skupiny hrál s druhým umístěným ve druhé skupině. Vítězové těchto zápasů šli do finále, poražení do souboje o 3. místo.

Náš první soupeř byli domácí. Soupeř vstoupil do domácího prostředí hodně namotivován. Většinu zápasu jsme hráli vyrovnanou partii, což jsme rozhodně nečekali. Nakonec jsme utkání po velkém boji zvládli a těsně jsme vyhráli.

                Naším dalším soupeřem bylo družstvo Mladé Boleslavi, které jsme velmi dobře znali, protože klíčoví hráči hrají za nymburský basketbalový tým. V první půli jsme po nasazení zónové obrany drželi krok, v druhé už ale hráči Boleslavi projevili sehranost a rychlými protiútoky nás rozebírali. Prohra – 16:25.

                Další zápas byl pro nás klíčový. Kdybychom nevyhráli, mohli bychom se s účastí v semifinále rozloučit. Kolín byl také velmi silný, ovšem i přes „fazónu“ jednoho z hostujících hráčů jsme si s nimi dokázali poradit a vyhráli o 3 body – 29:26.

                Další zápas jsme odehráli v hale BIOS. Družstvo „spřátelené“ školy z Mělníka, složené převážně z fotbalistů, kteří se s pravidly basketbalu teprve seznamovali, nebylo těžkou záležitostí, i když tahouni týmu seděli na lavičce. V klidném tempu jsme si dokráčeli pro vítězství 36:2.

                Pak ale šlo do tuhého. V semifinále jsme narazili na již známého soka, družstvo Brandýsa nad Labem, které vyhrálo druhou skupinu. Zápas to byl vskutku napínavý. Stav 14:14 před koncem 2. poločasu. Měli jsme k dispozici vyhazování z autu 2 s před koncem, stihli jsme i zakončit, rozhodčí ale koš neuznali, a tak následovalo prodloužení. V něm jsme nakonec soupeře udolali 19:18 a slavili jsme postup do finále.

                V něm jsme se opět setkali s družstvem Mladé Boleslavi. Po zlepšeném výkonu to bohužel znovu nevyšlo, a my mohli soupeři jen gratulovat. Prohra 29:20 nás ovšem nemusí příliš mrzet, protože postupujeme dál do TOP 10 Západu. Krajské kolo jsme odehráli ve složení: Ondřej Horák, David Kachel, Honza Mareš, Martin Vaněk, Honza Zahrádka, Michal Vejtruba, Radek Kovač, Luka Lukaševič, David Velechovský a Dan Říha. K předvedenému výkonu a k postupu do dalšího kola patří všem ohromná gratulace.

               

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve. 

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.