Eliminace basketbalistů v Benešově

Eliminace basketbalistů v Benešově

Krajské kolo basketbalu chlapců dne 20. 3. 2012 se odehrálo v Benešově v tělocvičně ZŠ a v nedaleké hale BIOS. Do Benešova jsme odcestovali s novým trenérem (Michalem Franěkem), ale bez 3 hráčů: Heinzla, Plešingra a Bartoše. Hrací doba se od okresního kola ještě více zkrátila, hrálo se již jen 2 x 8 minut hrubého času. Devět týmů bylo rozlosováno do dvou skupin. My jsme skončili v té s lepší halou, zato s větší konkurencí: Kolín, Mladá Boleslav, Benešov a Gymnázium Mělník. Hrálo se systémem každý s každým ve skupinách, vítěz skupiny hrál s druhým umístěným ve druhé skupině. Vítězové těchto zápasů šli do finále, poražení do souboje o 3. místo.

Náš první soupeř byli domácí. Soupeř vstoupil do domácího prostředí hodně namotivován. Většinu zápasu jsme hráli vyrovnanou partii, což jsme rozhodně nečekali. Nakonec jsme utkání po velkém boji zvládli a těsně jsme vyhráli.

                Naším dalším soupeřem bylo družstvo Mladé Boleslavi, které jsme velmi dobře znali, protože klíčoví hráči hrají za nymburský basketbalový tým. V první půli jsme po nasazení zónové obrany drželi krok, v druhé už ale hráči Boleslavi projevili sehranost a rychlými protiútoky nás rozebírali. Prohra – 16:25.

                Další zápas byl pro nás klíčový. Kdybychom nevyhráli, mohli bychom se s účastí v semifinále rozloučit. Kolín byl také velmi silný, ovšem i přes „fazónu“ jednoho z hostujících hráčů jsme si s nimi dokázali poradit a vyhráli o 3 body – 29:26.

                Další zápas jsme odehráli v hale BIOS. Družstvo „spřátelené“ školy z Mělníka, složené převážně z fotbalistů, kteří se s pravidly basketbalu teprve seznamovali, nebylo těžkou záležitostí, i když tahouni týmu seděli na lavičce. V klidném tempu jsme si dokráčeli pro vítězství 36:2.

                Pak ale šlo do tuhého. V semifinále jsme narazili na již známého soka, družstvo Brandýsa nad Labem, které vyhrálo druhou skupinu. Zápas to byl vskutku napínavý. Stav 14:14 před koncem 2. poločasu. Měli jsme k dispozici vyhazování z autu 2 s před koncem, stihli jsme i zakončit, rozhodčí ale koš neuznali, a tak následovalo prodloužení. V něm jsme nakonec soupeře udolali 19:18 a slavili jsme postup do finále.

                V něm jsme se opět setkali s družstvem Mladé Boleslavi. Po zlepšeném výkonu to bohužel znovu nevyšlo, a my mohli soupeři jen gratulovat. Prohra 29:20 nás ovšem nemusí příliš mrzet, protože postupujeme dál do TOP 10 Západu. Krajské kolo jsme odehráli ve složení: Ondřej Horák, David Kachel, Honza Mareš, Martin Vaněk, Honza Zahrádka, Michal Vejtruba, Radek Kovač, Luka Lukaševič, David Velechovský a Dan Říha. K předvedenému výkonu a k postupu do dalšího kola patří všem ohromná gratulace.

               

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Michal Plavec

Michal Plavec (*1973), (regionální) historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!