Družstvo „dragonů“ Gymnázia Nymburk potvrdilo svou neohroženost v Poháru dračích lodí!

Družstvo „dragonů“ Gymnázia Nymburk potvrdilo svou neohroženost v Poháru dračích lodí!

Sehraný tým, fantastické výkony a zasloužený zlatý pohár pro „dragony“ nymburského Gymnázia! Tak lze jednou větou shrnout v pořadí již 6. ročník Přeboru dračích lodí středních škol Středočeského kraje! Závod byl pořádán ve středu 13. června na loděnici USK v pražské Chuchli a zúčastnilo se ho celkem 14 posádek.

Zdravě namotivovaných 20 studentů a studentek naší školy se nejprve popralo v rozjížďkách s časem, který na závodní trati 200 m hravě překonali. Klíčem úspěchu byly nejen společné tréninky, ale také účast téměř všech členů posádky na sobotním Festivalu dračích lodí. Finálový závod se jel za účasti třech nejrychlejších posádek z rozjížděk. Mezi tyto posádky ještě patřily týmy, které své časy stlačily pod jednu minutu. Jednalo se o SŠOGD Lysá nad Labem a GOP Radotín.

Finálový závod byl rozhodnutý ihned po startu, kdy mohutné záběry naší posádky napomohly odskočit od ostatních a v druhé polovině si náskok udržet!

Byť Gymnázium Nymburk vyhrálo pohár již popáté z celkem šesti ročníků, radost byla obrovská!

Poděkování si zaslouží všichni zúčastnění studenti za reprezentaci školy i neutuchající bojovnost, soudržnost a týmovou spolupráci, bez které se toto moderní pojetí vodáckých sportů, prostě neobejde!

Michal Hrstka - učitel

Tým „dragonů“ Gymnázia Nymburk

Anna Friedelová, Hana Žižková, Kryštof Mareš (8OB), Bořivoj Vaněk, Lucie Ženatá, Anežka Šedivá, Ondřej Malínský, Tomáš Šemlej, Matěj Malík, Jakub Plachý, Kateřina Klímová, Anežka Procházková, Tereza Pecková, Jan Šindelář, Mikoláš Prokůpek (7MB), Barbora Veverková, Klára Danzerová (3.A), Jan Mareš, Jakub Tázler (6XA), Jiří Souček (6XB) + Kateřina Salavová (fotodokumentace)

Fotogalerie ze závodů:

http://michal-hrstka.rajce.idnes.cz/Draci_lode_-_krajsky_pohar_SS_13.6.2012_Praha/

Aktuální informace

13.09.2022

úterý 4/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1923.

Narodil se 15. 2. 1905 v Mostě. Dětství prožil v Lounech. Studoval na reálce v Lounech a Nymburce, kde pracoval jeho otec jako strojvůdce.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

James Joyce

2. únor 1903

Irský spisovatel James Joyce (1882-1941) opustil ve dvaceti letech své domovské město Dublin a odešel do Paříže. Jeho hlavním problémem byl nedostatek peněz.

Nejčtenější

12.09.2022

V pátek 2.září se naše třída 1A vydala na adaptační kurz spolu s panem profesorem Machurkou a paní profesorkou Hornovou. Jely s námi také dvě dívky z oktávy, Kateřina a Vanda, které se v průběhu celého kurzu staraly o náš večerní program.

 

celý článek
01.09.2022

Projektu Otevřená věda 2022, pořádaného Akademií věd České republiky, se účastní opět několik studentků a studentek našeho gymmnázia. Často se studenti aktivit souvisejích s projektem účastní i během prázdnin. Luděk Melich ze 3.A dokázal svoji stáž rozpracovat velmi intenzivně v prvním pololetí roku 2022 a podařilo se mu zúčastnit se v červenci s jeho projektem mezinárodní konference ve skotském Edinburghu.

V následujícím článku popsal, jaké téma si v Otevřené vědě zvolil a jaké dojmy z konference si přivezl.

celý článek
01.09.2022

 

 

John Schaar  

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

 

 

 

 

Motto školního roku je v souladu s dlouhodobou vizí školy. Chceme být školou, z níž odcházejí odpovědní mladí lidé připravení po všech stránkách na to, že budoucnost vlastní i budoucnost společnosti je v jejich rukou. Mladí lidé, kteří si jsou vědomi, že bez aktivního přístupu, stálého vzdělávání, odvahy a pevných morálních zásad nebudou schopni budoucnost tvořit a stanou se jen pasivními prvky budoucího světa.

 

Nám učitelům motto opět připomíná, co je naší úlohou v přípravě žáků, které formujeme v jejich nejdůležitějším věku od 11 do 19 let. Připomíná nám naši odpovědnost. Současně nás nepřímo vybízí k využívání všech prostředků a všech možností, abychom v naší vzdělávací práci uspěli. 

 

Žákům motto sděluje, že svou budoucnost mají skutečně ve svých rukou. Čím dříve si to uvědomí, tím dříve budou schopni její podobu ovlivňovat. Vybízí je k aktivitě, k činorodosti, k promýšlení svých činů… Sděluje jim, že bez nasazení a bez vlastního přičinění budoucnost vytvářet nelze.

 

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.