Družstvo „dragonů“ Gymnázia Nymburk potvrdilo svou neohroženost v Poháru dračích lodí!

Družstvo „dragonů“ Gymnázia Nymburk potvrdilo svou neohroženost v Poháru dračích lodí!

Sehraný tým, fantastické výkony a zasloužený zlatý pohár pro „dragony“ nymburského Gymnázia! Tak lze jednou větou shrnout v pořadí již 6. ročník Přeboru dračích lodí středních škol Středočeského kraje! Závod byl pořádán ve středu 13. června na loděnici USK v pražské Chuchli a zúčastnilo se ho celkem 14 posádek.

Zdravě namotivovaných 20 studentů a studentek naší školy se nejprve popralo v rozjížďkách s časem, který na závodní trati 200 m hravě překonali. Klíčem úspěchu byly nejen společné tréninky, ale také účast téměř všech členů posádky na sobotním Festivalu dračích lodí. Finálový závod se jel za účasti třech nejrychlejších posádek z rozjížděk. Mezi tyto posádky ještě patřily týmy, které své časy stlačily pod jednu minutu. Jednalo se o SŠOGD Lysá nad Labem a GOP Radotín.

Finálový závod byl rozhodnutý ihned po startu, kdy mohutné záběry naší posádky napomohly odskočit od ostatních a v druhé polovině si náskok udržet!

Byť Gymnázium Nymburk vyhrálo pohár již popáté z celkem šesti ročníků, radost byla obrovská!

Poděkování si zaslouží všichni zúčastnění studenti za reprezentaci školy i neutuchající bojovnost, soudržnost a týmovou spolupráci, bez které se toto moderní pojetí vodáckých sportů, prostě neobejde!

Michal Hrstka - učitel

Tým „dragonů“ Gymnázia Nymburk

Anna Friedelová, Hana Žižková, Kryštof Mareš (8OB), Bořivoj Vaněk, Lucie Ženatá, Anežka Šedivá, Ondřej Malínský, Tomáš Šemlej, Matěj Malík, Jakub Plachý, Kateřina Klímová, Anežka Procházková, Tereza Pecková, Jan Šindelář, Mikoláš Prokůpek (7MB), Barbora Veverková, Klára Danzerová (3.A), Jan Mareš, Jakub Tázler (6XA), Jiří Souček (6XB) + Kateřina Salavová (fotodokumentace)

Fotogalerie ze závodů:

http://michal-hrstka.rajce.idnes.cz/Draci_lode_-_krajsky_pohar_SS_13.6.2012_Praha/

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Akad. mal. Helena Ambrosová

Absolvovala v roce 1952.

Narodila se 31. 8. 1934 v Liptovském Mikuláši. 

Svět v roce založení školy

Dreyfus odhalení

6. dubna 1903

Nová odhalení v Dreyfusově procesu: 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!