Druhé místo v KK G2 FLORBAL CHALLENGE

  Druhé místo v KK G2 FLORBAL CHALLENGE

     První sportovní soutěží v kalendářním roce 2017 se stalo krajské kolo Poháru SŠ ve florbalu dívek (G2 FLORBAL CHALLENGE), které se uskutečnilo dne 9. 1. 2017 od 8:00 do 13:00 hod. v STODOLA  Aréně Tatranu Střešovice v Praze 6. V osvědčené sestavě vyrazily dívky bojovat proti pětici školních ženstev o postup do národního finále.     Soupeřky přijely z těchto škol:
-Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Kolín (Stavebka Kolín)
-Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kladno
-Obchodní akademie Kolín (Obchoďačky Kolín)
-Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Příbram (Hobitky)
-Obchodní akademie, Vyšší odborná škola ekonomická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Mladá Boleslav (OBCHODKA)
     První tříčlennou skupinu tvořily Nymburské princezny, Stavebka Kolín a SOŠ Kladno, druhou zbývající školy. Ve skupině se hrálo systémem každý s každým, následovaly zápasy o celkové pořadí. Bylo tedy jasné, že do dalšího kola G2 FLORBAL CHALLENGE postoupí jen vítězky skupin. Zápasy se hrály na 2x10 minut. Naše princezny nastoupily hned v prvním turnajovém zápase, soupeřkami byly holky ze Stavebky  Kolín. Již od prvního hvizdu rozhodčích byly naše dívky více na míčku, postupně přicházely šance a pak i úvodní gól. Chyba v obraně ale znamenala poločasový stav 1:1. Ve druhém poločasu se střelecky prosadila pouze Tereza Pazderová, která v tomto zápase dala všechny 3 naše branky. Dívky vyhrály 3:1. Po půlhodině nastoupily proti Kladnu, v jehož dresu hrála patrně nejlepší hráčka celého turnaje. Soupeřky neměly možnost střídat, přijely jen v šesti. Naše děvčata podala takticky nejlepší výkon své florbalové historie. Skvěle ubránily hráčku soupeře č. 15, zde zaslouží obdiv Bětka Galčíková, zablokovaly velké množství střel, v brance se dařilo Míše Frebortové, rychlými útoky kontrovala Anežka Procházková, která na turnaj přijela z lyžáku z Rokytnice a i ostatní hráčky se také překonávaly. Taktické držení míčku přihrávkami za naší brankou pomohlo k rychlému běhu času, a přestože rozhodčí poslední vteřiny nechali opakovat, zápas po gólech Terezy a Anežky skončil naším vítězstvím 2:1. Ve finále nás čekal stejný soupeř jako v minulém kole – dívky z Mladé Boleslavi. Družstvo složené z ligových florbalistek ani tentokrát nenechalo nic náhodě a vyhrálo 5:1. Náš gól vstřelila s pomocí protihráčky Anežka. Všechna děvčata zaslouží pochvalu za odvahu, bojovnost a vůli, se kterou šla za postupem do národního finále, které se bude konat opět v Praze 27. 3. 2017. Při vyhlašování pořadatelé ocenili i nejlepší hráčky, do nejlepší „pětky“ - All-Star Team - se dostala Tereza Pazderová.
     Naší školu reprezentovaly:
Alžběta Galčíková, Tereza Jeřábková,  Zoe Steiner, Do Hai Anh, Eliška Rašková, Anežka Procházková, Nikola Baščanová, Michaela Frebortová, Klára Malá, Tereza Pazderová, Anna Václavková.

Celkové pořadí:
1. Obchodka Mladá Boleslav
2. Nymburské princezny
3. Obchoďačky Kolín
4. Stavebka Kolín
5. Kladno
6. Hobitky

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Svět v roce založení školy

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!