Závody dračích lodí

Závody dračích lodí

V areálu kanoistické loděnice se ve středu 11. 6. v osm hodin ráno sešly čtyři posádky z nižšího gymnázia, které chtěly zápasit o medaile. Konkrétně se jednalo o posádky ze tříd prima A, tercie A, kvarta A a kvarta B.

Závodilo se na malých dračích lodích, jejichž posádka sestávala z deseti pádlujících jedinců, z nichž minimálně dvě musely být dívky, z bubeníka a ze zapůjčeného profesionála - kormidelníka.  Týmy se utkaly na trati dlouhé 200 metrů, přičemž v každé jízdě startovaly čtyři lodě. Závodníci byli rozděleni do několika kategorií. Tam, kde mělo gymnázium zastoupení, startovalo osm lodí, postupový klíč byl stejný. Nejprve se jely dvě rozjížďky, jejichž čas se sečetl a podle celkového pořadí se určilo, kdo bude startovat ve finále A, v boji o první až čtvrté místo, a kdo ve finále B, v boji o páté až osmé místo.

Mezi nejlepší čtyři lodě své kategorie se se svým časem vešla pouze loď kvarty A ve složení: Jan Zavadil, Jan Krumpolec, Adéla Svobodová, Anna Doležalová, Hana Řeháková, Tereza Sloupová, Martin Báša, Eliška Doležalová, Vašek Hodboď, Martin Goerojo s Matějem Machotkou na bubnu. Ti bohužel po úspěšných rozjížďkách nechytli druhý dech a dojeli poslední, tedy na čtvrtém místě. Loď primy A dokončila na pátém místě, stejně tak loď kvarty B a loď tercia A zametla za „béčkovým“ finále, což pro ni znamenalo osmé místo.

Jan Zavadil

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Svět v roce založení školy

Vilém II. navštívil papeže Lva XIII.

2. květen 1903

Německý císař Vilém II. navštívil s velkým doprovodem papeže Lva XIII.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!