Dnes proběhl 19. ročník štafetového běhu O pohár ředitele školy

V pátek 7.6. se konal již 19. ročník štafetového běhu O pohár ředitele školy. Běžecký závod pořádáme vždy v květnovém či červnovém termínu v okolí hotelu Ostrov. Žáci nižšího gymnázia absolvují 4x 550m okruh, vždy v kombinaci dvou dívek a chlapců. Starší studenti vyššího gymnázia absolvují dvojitou porci, tedy 4x 1100m. Do letošního závodu zasáhlo celkem 9 týmů nižšího gymnázia a 5 týmu gymnázia vyššího.

Výsledky NG: závod měl jasného vítěze v podobě čtveřice z 2SA, ti dokázali za sebe odsunout obě tercie i kvartu. Loňský vítězný tým, nynější 4KA, skončila až na 4. místě. Skvělé je to, že žáci prim postavili hned 4 družstva a s nadšením se závodu zúčastnili. Chyběla pouze 4KB, která je tento týden na ekokurzu.

1.  2SA                 7:26   (Blažek, Končický, Laštovičková, Sedlatá)

2   3TA                 7:41   (Všetečka, Tax, Horáková, Zavadilová)

3.  3TB                 7:44   (Schorný, Kutil, Tejkalová, Švejnohová)

4.  4KA                 7:53   (Žirovnický, Jalovecký, Čenská, Litovová)

5.  1PB - I.            8:11  (Kramule, Haluška, Zemanová, Peroutková)

6.  1PA - I.            8:14  (Čanda, Vavřina, Tomči, Da Silva)

7.  2SB                 8:26  (Kudláček, Halaška, Marková, Cimrmannová)

8.  1PB - II.          8:50   (Kučera, Rovira, Grešlová, Havlasová)

9.  1PA - II.          9:06   (Taxová, Valerie Stránská, Protiva, Kovář)

Výsledky VG: do soutěže nastoupilo celkem 5 týmů. Vítězství si nakonec vybojovala třída 6XB, kde startovaly hned tři dívky. Druhé místo vybojovala 1A, která náskok soupeře 14ti vteřin i přes snahu již nestáhla. Třetí místo vybojovali sportovci z 5QB.

1. 6XB                17:05  (Klein, Dvořáková, Němcová, Čiháková)

2. 1A                  17:19  (Martínek, Křížová, Hodek, Hrdličková)

3. 5QB                18:43  (Rudzanová, Zelenková, Hejdrych, Zabák)

4. 2A                  19:30   (Ledroit, Pavlíček, Florianová, Barešová)

5. 6XA                19:39   (Končický, Kubečka, Škochová, Hubáčková)

Platné rekordy:

NG     6:51 min.    2013 - Špicar, Novotná, Javůrková, Hrouda

VG   16:01 min.    2016 - Prokopová, Šuková, Telvák, Kotásek

Odkaz na fotogalerii od pana profesora Hrstky

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.