Čtvrté místo v okresním kole v kopané

Čtvrté místo v okresním kole v kopané

V úterý 23.4. se konalo okresní kolo v kopané pro SŠ (dříve Pohár Josefa Masopusta). Turnaj jako už tradičně hostil sportovní areál Bohemia Poděbrady.  Celkem šest zúčastněných škol bylo rozlosováno do dvou skupin, kde se hrálo každý s každým. Následovalo semifinále a finále. 

Úvodní zápas turnaje odstartoval duel mezi Gymnáziem B. Hrabala a SOŠ a SOU Nymburk. Utkání i přes několik šancí skončilo remízou 0:0.  Druhý zápas v naší skupině skončil vítězstvím SOŠ a SOU Nymburk nad poděbradským Stravonem. Poslední duel skupiny tak byl souboj o postup mezi námi a právě SOŠ a SOU Stravon Poděbrady. Opět jsme nedokázali vstřelit branku, ale remíza 0:0 pro nás znamenala postup do semifinále.

 

V semifinále jsme se utkali se SZeŠ a SOŠ Poděbrady. Konečně jsme dokázali vstřelit branku, když se z dorážky trefil kostomlatský ostrostřelec Jan Vlach. Bohužel jsme brzy inkasovali po rohovém kopu na 1:1. Zápas měl rozhodnout penaltový rozstřel. Bohužel ani jedna ze dvou našich penalt neskončila v síti, takže do finále mířila Zemědělka Poděbrady.

 

Souboj o třetí místo rozhodl opět penaltový rozstřel, když SOŠ a SOU Nymburk zahrával penalty jen o málo méně tragicky než my. Celkově nám tak patří čtvrté místo v okrese.

 

Tým GBHN: Žáček - Neuberg, Poláček, Křenek, Křivský, Zoubek, Trnečka Tomáš, Trnečka Jakub, Prokop, Hylmar, Koniuk, Vlach, Černý, Procházka, Filip, Šátek.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narozen 1. 1. 1933. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze (Elektrotechnickou fakultu) a v roce 1956 nastoupil do Astronomického ústavu ČSAV v Ondřejově,

Svět v roce založení školy

Přednášky Mánes

28. duben 1903

V Praze se konala první z cyklu přednášek, jež se zabývaly principy tvorby a současnými uměleckými názory. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!