Basketbal chlapců ZŠ

Basketbal chlapců ZŠ

Letošní okresní přebor mladých basketbalových nadějí se odehrál v hale ZŠ Komenského v Nymburce ve čtvrtek 3. 3. 2016.  Vzhledem k malému počtu přihlášených družstev se současně odehrály obě žákovské kategorie – kat. IV. a AND1 CUP = kat. III.
V kat. III. (2002-2004) naší školu reprezentovali: 2SA - Ondra Hodač a Petr Strolený, 2SB – Dominik Najman, Kuba Formánek, 3TB – Honza Pavlíček, 3TA Matěj Novák. Chyběl zraněný Filip Kábrt.
Hráči kat. IV (1999-2002): 3TA – Radovan Marek, 3TB – Martin a Ondra Lašovi, Tonda Dadák, Adam Kubát, 4KB – Ondra Tichý.

První zápas rozhodl o postupujícím ve starší kategorii. Hrálo se 2 x 10 minut čistého času. Obrovská výšková převaha kluků z Komendy nenechala od prvních minut nikoho na pochybách o výsledku zápasu. Konečný stav byl 16:42 v náš neprospěch. I přes tuto prohru zaslouží celé družstvo pochvalu za bojovnost.
Ve druhém utkání hráli úspěšně o postup do krajského kola hráči AND1 Cupu. Soupeř ze ZŠ  Poděbrady byl složen z hráčů hrajících v Poděbradech žákovskou ligu, podobně jako družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce. Soupeř byl jasně lepší v prvním poločasu, který vyhrál 17:7. Hráči naší školy dokázali, již po několikáté, zvednout hlavu a i přes různé bolístky zápas otočit. Druhý poločas skončil remízou 28:28 a v následném tříminutovém prodloužení kluci vybojovali postup do krajského kola soutěže - 34:30. Je otázkou pro psychologa, proč nehrají nejvyšší kvalitu od první minuty.
Další zápasy se odehrály napříč kategoriemi a na postup již neměly vliv. V této neoficiální tabulce jsme obsadili druhé a čtvrté místo. Vítěznému družstvu přejeme v krajském kole mnoho zdaru.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Svět v roce založení školy

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!