Basketbal - AND 1 CUP (III. kategorie) - krajské kolo (průběžně aktualizováno)

Basketbal - AND 1 CUP (III. kategorie) - krajské kolo (průběžně aktualizováno)

Ve Slaném jsme se zúčastnili krajského kola v AND1 basketbalu chlapců a i přes improvizovanou sestavu se nám vstup do turnaje vydařil.

Semifinále s Příbramí jsme rozhodli v úvodu utkání a poté v poklidu kontrolovali výsledek. Postupem do finále jsme si zajistili účast na kvalifikačním turnaji o postup na celorepublikové finále.

Ve finále jsme v šesti hráčích nebyli schopni početnějšímu a nutno sportovně dodat i lepšímu domácímu týmu 3.ZŠ Slaný vzdorovat více než jednu čtvrtinu a skončili jsme tak na pěkném 2.místě, které nám zajistilo postup na kvalifikační turnaj v Jičíně o postup na MČR AND1 CUPU.

Základní skupina 

Gymnázium Nymburk - Kolín 42:5

Gymnázium Nymburk - Rakovník 31:2

Semifinále

Gymnázium Nymburk - Příbram 33:16

Finále

Gymnázium Nymburk - Slaný 18:32

6 hráčů z nižšího gymnázia se vydalo před sedmou hodinou na dlouhou cestu do Slaného, aby se popralo o 2 postupová místa, která by nás poslala do kvalifikace o celorepublikové finále. Bohužel 3 studenti, kteří hrají závodně, se v den turnaje omluvili pro nemoc, takže naše sestava byla skutečně improvizovaná. Základní skupina pro nás však dopadla dobře a celkem jasně jsme postupili mezi 4 nejlepší týmy turnaje. V semifinále jsme narazili na fyzicky velmi dobře vybavené hráče z Příbrami, kteří nezapřeli fotbalové dovednosti, zatímco našemu byť basketbalovějšímu týmu začali v závěru výrazně docházet síly. Naštěstí byl herní systém nastaven na 4x4 minuty čistého času, což se nakonec ukázalo jako velká výhoda pro náš tým, který zvítězil 33:16. Ve finále jsme se utkali s domácím týmem Slaného a laicky řečeno jsme to neuběhali. Ze sportovního hlediska nás prohra ve finále jistě mrzí, na druhou stranu z hlediska polohy měst je pro kvalifikační turnaj o celorepublikové finále jistě přijatelnějším místem Jičín než jihočeský Jindřichův Hradec, kam pojedou vítězové ze Slaného, přičemž není nikde psáno, že v kompletní sestavě se můžeme se Slaným potkat na celorepublikovém finále v Klatovech znovu a porážku jim oplatit. Všem šesti hráčům, kteří vybojovali postup gratuluji. Jmenovitě se jedná o : Jana Krumpolce, Petra Pavlíčka, Filipa Žáka, Jáchyma Křížka, Viléma Valentu a Martina Havelku. Všichni naši hráči se zapsali do střelecké listiny.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1956.

Narodil se 23.1 1939. Absolvoval Fakultu strojního inženýrství ČVUT v Praze. Během studia byl pedagogickým asistentem.

Svět v roce založení školy

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!