Basketbal 3x3

Basketbal 3x3

Otevřené okresní kolo basketbalu 3x3 chlapců a dívek středních škol okresu Nymburk se konalo v úterý 7. 10. 2014 v nymburské hale BIOS. V postupové kategorii VI.A - (ročník narození 1999, 1998, 1997) soutěžilo 7 družstev chlapců a 4 družstva dívek, v nepostupové kategorii V. (ročník narození 1997, 1996, 1995) se utkaly 4 chlapecké a 2 dívčí kolektivy.

Všechny zápasy se hrály na 10 minut hrubého času, popř. do 15 bodů.

V kat. VI.A dívek naše škola zastoupení neměla, v kat. V. byly reprezentantky úspěšné a po výhře 6:2 nad HŠ Poděbrady slavily celkové vítězství. Reprezentovaly: Barbora Vostrá, Barbora Hořínková, Anna Urbanová, Kateřina Vávrová a Hedvika Literová.

Ve starší kat. chlapců – V. – se hrálo systémem každý s každým. „A“ družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce ve složení Martin Vaněk, Dominik Heinzl, Jan Zahrádka a Jiří Szita nepoznalo hořkost porážky a turnaj vyhrálo, „béčko“ ve složení Luka Lukaševič, Radek Kovač, Martin Vejtruba a Jan Křepela vybojovalo s jednou remízou čtvrté místo.

Největší účast byla v postupové kat. chlapců. Hrálo se ve dvou skupinách, ze kterých první dva týmy postoupily do semifinále, ve kterých se hrálo „křížem první s druhým“. Vítězové semifinále již měli jistý postup do dalšího kola soutěže, kterým je Republikové finále, které se koná 15. a 16. 10. 2014 v Jindřichově Hradci. První skupinu – tříčlennou – tvořila tři družstva naší školy, ve druhé bojovali naši nejmladší s SOŠ a SOU Nymburk, Kolínem a Brandýsem nad Labem. Benjamínci – Lukáš Mareš, Jonáš Bubeník, Petr Pavlíček a Vilém Valenta – proti fyzicky vyspělejším soupeřům bojovali, urvali vítězství s Kolínem a jen těsná prohra s Brandýsem je připravila o semifinále. V „naší“ skupině nastoupilo „A“ ve složení: Theodor Dlugoš, Adam Bubeník, Patrik Sarna a Martin Kolář, „B“ tvořili Vojtěch Zajíček, Lukáš Kosík, Robin Švarc a Filip Novotný a do „C“ byli nominováni Lukáš Nečas, Mikuláš Vitek a Eduard Kotásek. Do semifinále postoupilo „C“ a „A“. Oba semifinálové zápasy skončily přesvědčivým vítězstvím hráčů naší školy a členů BC Nymburk – 15:6, resp. 13:8. Ve finálovém zápasu, který byl odvetou za prohru ve skupině, vyhrálo družstvo „A“ 15:7.

Obě finálové party budou příští týden propagovat naši školu na nejvyšší republikové úrovni, přejeme jim hodně štěstí a děkujeme za příkladnou školní reprezentaci.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

absolvoval v roce 

15. 1. 1892 Dobrovice – 10. 5. 1936 Praha

Architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit. Výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie.

Svět v roce založení školy

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!