AND1 CUP - Obrovská dominance v krajském kole

AND1 CUP - Obrovská dominance v krajském kole

Krajské kolo v basketbalu kategorie III (AND1 CUP) již tradičně pořádala ZŠ Na Výsluní v Brandýse nad Labem. Naši školu reprezentovali: 3TB - Jan Pavlíček, 3TA - Matěj Novák, 2SA - Ondra Hodač a 2SB - Filip Kábrt, Dominik Najman a Jakub Formánek. Po velmi dlouhém období jsme nebyli na podobné akci nejmenší.

                Do turnaje se přihlásilo celkem 8 vítězných okresních družstev, která byla rozdělena do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem „každý s každým“. Ve skupině A se střetla: 3. ZŠ Rakovník, ZŠ Mělník, Gymnázium Mladá Boleslav a Gymnázium Slaný. Skupinu B tvořily školy: domácí ZŠ Na Výsluní Brandýs nad Labem, ZŠ Masarykova Kolín, ZŠ Školní Příbram a Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce. Jednotlivé zápasy měly hrací čas 2 x 10 minut hrubého času, do semifinále postoupila první dvě družstva z každé skupiny.
                Ze skupiny A postoupila Mladá Boleslav a Mělník – jejich vzájemný zápas skončil 10:17. Ve druhé skupině jsme zahájili s papírově nejtěžším soupeřem – s domácími. Po vydařeném vstupu do zápasu, kdy jsme brzy vedli 9:0, jsme vyhráli 33:12. Příbram jsme porazili 28:10 a Kolín 52:4. Jako jasní vítězové skupiny B jsme v semifinále vyzvali druhého z A skupiny – Mladou Boleslav. Vraždění neviňátek je slabý výraz. Perfektní obranou jsme soupeře často nepouštěli přes polovinu hřiště a zápas převedli na nácvik rychlých protiútoků zakončených dvojtaktem „na prázdnou bránu“. Impozantní skóre se uzavřelo za stavu 64:0. Tím byl splněn hlavní cíl, kterým byl postup do kvalifikace o Mistrovství ČR. Finálový zápas, který byl opakováním úvodního duelu skupiny B, rozhodoval o tom, zda naše družstvo pojede na kvalifikaci do Jičína (pokud finále prohrajeme a skončíme 2.), nebo do Písku (v případě vítězství).
                I finále se odehrálo v podobném duchu jako celý turnaj. Hned od úvodu jsme soupeře přehrávali a zápas poměrně lehce dovedli do vítězství 44:11. V průběhu turnaje se pravidelně střídali všichni hráči, kteří, každý svým dílem, přispěli k celkovému triumfu. Na třetím místě skončil Mělník, čtvrtá Mladá Boleslav. Všem reprezentantům naší školy patří poděkování a uznání za kvalitní výkon. Je vidět, že starší spolužáci, kteří v minulých dnech vyhráli Mistrovství ČR v kategorii V. (= SŠ), mají zdatné nástupce. Držíme palce do kvalifikace o republiku. Její termín zatím není znám, místem je pravděpodobně Písek, termín pravděpodobně 4. 5. 2016.
Odkaz na fotky:

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

absolvoval v roce 

15. 1. 1892 Dobrovice – 10. 5. 1936 Praha

Architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit. Výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie.

Svět v roce založení školy

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!