AND1 CUP - postup na RF

AND1 CUP - postup na RF

Po jasném vítězství v krajském kole čekala naše mladé basketbalisty další těžká zkouška v podobě kvalifikace na republikové finále (Klatovy, 11. - 12. 5. 2016). Ta se konala 26. dubna ve Sportovní hale v Písku. Tradičně se zde utkala trojice družstev v kategorii chlapců i dívek o jedno postupové místo. Hrálo se systémem „každý s každým“, jednotlivé zápasy se hrály 4 x 4 minuty čistého času. Našimi soupeři byli vítězové Plzeňského kraje a kraje Jihočeského.

V mrazivé atmosféře se nejprve odehrál duel mezi našimi soupeři. Obě družstva nastoupila ve žlutých dresech, vyhráli domácí 37:19. V dalších zápasech si již hráči ve žlutém ani neškrtli. V našem prvním zápase se soupeřem z Plzně se skóre rychle měnilo v náš prospěch a zastavilo se na stavu 48:6. Spolehlivá obrana, rychlý přechod do útoku a slušná muška – vše fungovalo v průběhu celého zápasu. Poslední zápas turnaje byl klíčovým střetnutím o postup na RF. Kluci výborně bránili, ale soupeř zaznamenal několik výborných střel z dlouhé vzdálenosti za tři body. V poločase jsme vedli 15:9, domácí „Sršni“ v průběhu druhého poločasu snížili až na dva body, ale koncovku zápasu kluci uhráli excelentně. Konečný výsledek 31:22 znamená postup na RF. Hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon a příkladnou bojovnost a morálku.

Je třeba víc takovýchto výsledků, aby si pořadatelé soutěží naši školu pamatovali. V krajském kole jsme dostali diplom jako Gymnázium Jiřího Hrabala v Nymburce, tentokrát jako Gymnázium Jana Hrabala Nymburk.

Naši školu reprezentovali žáci v sestavě shodné se sestavou z krajského kola: 3TB - Jan Pavlíček, 3TA - Matěj Novák, 2SA - Ondra Hodač a 2SB - Filip Kábrt, Dominik Najman a Jakub Formánek.

Chlapci

Dívky

Gymnázium BH Nymburk

ZŠ Borotín

ZŠ Tylova Písek

ZŠ Holýšov

25. ZŠ Plzeň                                        

ZŠ Příbram-Březové Hory

Soutěž dívek vyhrály a do RF postoupily dívky z Borotína.

Velké poděkování za fotografie z akce patří panu Kábrtovi, za dopravu panu Najmanovi.

http://zkumavka66.rajce.idnes.cz/AND1_Cup_-_Pisek_-_26.4.2016/

Ke stažení
ikonaAND1 CUP

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 25. 12. 1908 Nymburce. V letech 1925 – 1930 studoval inženýrské stavitelství na pražské technice, pak Akademii výtvarného umění.

Svět v roce založení školy

První železobetonový most

červenec 1903

V Přerově byl přes řeku Bečvu postaven první železobetonový most v Českých zemích.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!