AND1 CUP - 2. místo v republikovém finále

AND1 CUP - 2. místo v republikovém finále

Mistrovství České republiky v basketbalu nejmladší kategorie – AND1 CUP – hostily 11. – 12. 5. 2016 Klatovy. Toto okresní západočeské město je již tradičním pořadatelem nejvyšších kol basketbalových školních soutěží.  Jednalo se o RF nejmladší kategorie, ve které se mohli ukázat hráči narození v letech 2002-2004.  Čtyřhodinová cesta vlakem do „brány Šumavy“ proběhla bez problémů a šestice reprezentantů naší školy byla připravena bojovat s pěticí soupeřů o nejlepší umístění. Všichni si přáli vylepšit loňské šesté místo.

Šestice družstev, která se probojovala do RF z kvalifikací, byla rozlosována do dvou tříčlenných skupin, ve kterých se hrálo systémem „každý s každým“. Zápasy byly hrány ve sportovní hale CMS a v hale BK. Hrací doba byla 4 x 4 minuty čistého času.

Skupina A:

ZŠ Mírová, Ústí nad Labem
ZŠ Husitská, Nová Paka
ZŠ Sirotkova, Brno

Skupina B:

ZŠ Karviná
ZŠ Čapkova, Klatovy
Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce

Do turnaje jsme vstoupili s totožnou, úspěšnou sestavou z krajského kola a z kvalifikace:

2SA  – Ondřej Hodač
2SB  – Dominik Najman, Filip Kábrt, Jakub Formánek
3TA  – Matěj Novák
3TB  – Jan Pavlíček

Naším prvním soupeřem bylo družstvo z Karviné, které jsme již viděli v předcházejícím utkání s největšími favority z Klatov. Utkání jsme zvládli na jedničku a připravili jsme soupeři druhou porážku. Zajistili jsme si druhé místo ve skupině a postup do semifinále a přinejhorším čtvrté místo v celkovém pořadí. Porážka ve druhém zápase ve skupině s domácími borci tak příliš nevadila, ale semifinálový duel díky ní startoval druhý den již v 8.00 hod. ráno.
Nymburk – Karviná 31:20 (Kábrt 15, Najman 7, Pavlíček 6, Hodač 3)
Nymburk – Klatovy 20:35 (Hodač 7, Najman 6, Kábrt 3, Pavlíček 2, Novák 2)

Semifinálový soupeř přijel z Ústí n/L. Všichni naši hráči cítili možnost výhry a tuto šanci chytili pevně za pačesy. Od začátku jsme šli aktivně za vítězstvím, souboje s protihráči bolely, ale všichni přečkali ve zdraví. V závěru soupeř zápas trochu zdramatizoval, stáhl rozdíl na 5 bodů, ale to bylo vše. Slavili jsme postup do finále.
Nymburk – Ústí n/L. 23:18 (Najman 7, Kábrt 6, Novák 6, Pavlíček 4)
Finálová bitva byla opakováním zápasu s hráči Klatov ze skupiny. Výborná obrana obou družstev, rychlé průniky domácích a přesná střelba našich hráčů za 3 body udržovaly diváky v napětí po celý první poločas. Ve třetí čtvrtině jsme získali i minimální vedení, bohužel do konce utkání nevydrželo. Soupeř byl lepší. Přesto výkon našich kluků všichni, kdo byli v hale, hodnotili velice kladně. Filip Kábrt se svým výkonem dostal do all stars týmu. Celkové druhé místo, pohár a medaile jsou zaslouženou odměnou za celou dlouhou cestu k tomuto výsledku.
Nymburk – Klatovy 21:27 (Kábrt 7, Najman 7, Hodač 4, Pavlíček 3)
Poděkování patří nejen hráčům, ale i jejich rodinám, jejichž členové kluky mohutně povzbuzovali.

Celkové pořadí:

1. ZŠ Čapkova, Klatovy
2. Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce
3. ZŠ Mírová, Ústí nad Labem
4. ZŠ Husitská, Nová Paka
5. ZŠ Karviná
6.
ZŠ Sirotkova, Brno

Fotografie z akce najdete na adrese:

http://zkumavka66.rajce.idnes.cz/AND1_Cup_-_Klatovy_-_11.-12.5.2016

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

genmjr. Josef Jaške

Genmjr. Josef Antonín Jaške (31. 3. 1913-20. 6. 2001), letec a 1. český velitel 313. perutě RAF, absolvoval v roce 1931.

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

Narodil se Saša Machov (†…23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!