Aerobik

Aerobik

Gymnázium Nymburk má úspěšné reprezentantky v aerobiku. Psal se den dvacátý osmý měsíce března a na zimním stadionu v Nymburce se konala okresní soutěž v aerobiku.

S několika dívkami jsme se rozhodly protáhnout svá těla. S usměvavým nadšením a vysokým nasazením jsme vyrazily na plochu ukázat světu, co v nás dřímá. Hned v základním kole přišla zkouška fyzičky, síly a tanečního nadání.

Za nižší gymnázium nás reprezentovala Anička Doležalová a Adéla Svobodová, která za skvělý výkon získala „cenu poroty“. Před závodem středních škol jsme si užily podívanou na soutěž pánskou. Opravdu, i chlapci se zúčastnili aerobikové soutěže!

Z vyššího gymnázia soutěžila čtveřice závodnic - Anja Bílá, Míša Kosová, Gábina Hejbalová a Aneta Křenová. Po absolvování náročného finále přišlo vyhlášení. Gábina Hejbalová si vytančila bronz a Aneta Křenová vybojovala stříbro.

Doufám, že příští rok se nás sejde víc a třeba i s mužským obsazením. Nechť je příští rok stejně úspěšný, ne-li ještě úspěšnější.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Pavel Snítilý

Mgr. Pavel Snítilý, archeolog, zástupce ředitele a dokumentátor Městského muzea v Čelákovicích, který mj. stál v roce 2016 u výjimečného nálezu unikátního bohatě zdobeného meče velmožů starého přes jedno milénium, maturoval na nymburském gymnáziu v roce 1994.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Výstava nezávislých

20. březen 1903

Na výstavě Nezávislých v Paříži byla mj. vystavena i díla Henryho Matisse, Andrého Deraina, Maurice de Vlamincka aj. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.