Aerobik

Aerobik

Gymnázium Nymburk má úspěšné reprezentantky v aerobiku. Psal se den dvacátý osmý měsíce března a na zimním stadionu v Nymburce se konala okresní soutěž v aerobiku.

S několika dívkami jsme se rozhodly protáhnout svá těla. S usměvavým nadšením a vysokým nasazením jsme vyrazily na plochu ukázat světu, co v nás dřímá. Hned v základním kole přišla zkouška fyzičky, síly a tanečního nadání.

Za nižší gymnázium nás reprezentovala Anička Doležalová a Adéla Svobodová, která za skvělý výkon získala „cenu poroty“. Před závodem středních škol jsme si užily podívanou na soutěž pánskou. Opravdu, i chlapci se zúčastnili aerobikové soutěže!

Z vyššího gymnázia soutěžila čtveřice závodnic - Anja Bílá, Míša Kosová, Gábina Hejbalová a Aneta Křenová. Po absolvování náročného finále přišlo vyhlášení. Gábina Hejbalová si vytančila bronz a Aneta Křenová vybojovala stříbro.

Doufám, že příští rok se nás sejde víc a třeba i s mužským obsazením. Nechť je příští rok stejně úspěšný, ne-li ještě úspěšnější.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

doc. Ing. Zdeněk Sobotka, DrSc.

Absolvoval v roce 1945.

Narodil se 13. 3. 1926 v Nymburce. Aktivně působil jako vedoucí vědecký pracovník v oborech teorie pružnosti a plasticity, mechaniky struktur a kontinua, v oborech reologie, bioreologie, vazkopružnosti a biovazkopružnosti i biomechaniky.

Svět v roce založení školy

Zemřel Eduard Weyr

23. červenec 1903

Zemřel Eduard Weyr (*21. 6. 1852), český matematik.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!