3x3 basketbal - republikové finále

3x3 basketbal - republikové finále

V termínu 27. 1. až 28. 1. se naši hráči Matěj Svoboda, Adam Bubeník, Marek Ivan a Patrik Sarna zúčastnili republikového finále středních škol v basketbale 3x3 v Jindřichově Hradci.

Na této akci kluci bojovali za svoji školu Gymnázium Nymburk a za svého učitele TEV pana Hyblera, který musel ze zdravotních důvodů zůstat doma. Již od úvodu turnaje bylo na klucích znát, že chtějí celou sportovní akci vyhrát. V pondělí, první hrací den, jsme si poradili postupně s Gym. Sokolov, poté s Gym. J. J. Litoměřice a na závěr dne i s OA Praha. Vyhráli jsme skupinu D a vzhlíželi jsme ke druhému dni a k utkáním o mistra. V úterý, druhý hrací den, jsme ve čtvrtfinále narazili na Gym. Jaroměř. Toto utkání jsme v poklidu přivedli do vítězného konce a čekalo nás semifinále s největším favoritem a několikanásobným vítězem této akce, Brnem. Od úvodu utkání jsme neproměňovali vyložené střelecké pozice a tak nás Brno nekompromisně trestalo. Byla znát taktéž výšková převaha  soupeře, který doskočil rozhodující míče pod naším košem. Na konci svítil na skóre stav + 9 bodů pro našeho soupeře. Tato porážka byla zasloužená a tak jsme šli ihned bojovat o třetí místo s domácím týmem Gym. JH, které mělo ve svém středu trojkového "mága" Theodora Dlugoše. V tomto utkání jsme byli naopak od začátku lepší a vytvořili jsme si náskok, který jsme udrželi až do konce. Získali jsme tak vynikající třetí místo. Součástí tohoto republikového finále byly i dovednostní soutěže. Ve střelbě trojek soutěžil Marek Ivan, který jen těsně nepostoupil do finále. V nabité soutěži ve smečování, při velmi vyrovnaném finále zvítězil Matěj Svoboda, který při svém dunku přeskočil Patrika Sarnu a dostal tak celou halu do varu. 
Celkově jsme v JH zanechali vynikající dojem, který jsme podpořili kvalitní hrou. Chceme poděkovat především Gym. Nymburk a panu řediteli Kuhnovi za to, že nás na republikové finále vyslali a umožnili nám tak reprezentovat nejen nymburské školství, ale také mládežnický program BCM Nymburk. Těšíme se na další finálový turnaj v roce 2015.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Svět v roce založení školy

Sjezd socialistů Ruska

30. červenec 1903

Na ilegálním druhém sjezdu Sociálně demokratické dělnické strany Ruska v Bruselu (první se konal v roce 1898) vzplanul prudký ideologický boj mezi leninovci s tzv. oportunisty (J. Martova).

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!