1. kolo Středoškolské futsalové ligy úspěšně za námi

1. kolo Středoškolské futsalové ligy úspěšně za námi

V pondělí 9. 11. se v hale BIOS konalo úvodní kolo SFL, tedy Středoškolské futsalové ligy. Našimi soupeři byli tradičně SOŠ a SOU Nymburk, dále Gymnázium Jiřího z Poděbrad a SOUss Poděbrady. V turnaji se utkal každý s každým, do dalšího kola postupovaly první dva týmy.

Kvůli velké marodce nám chybělo několik hráčů (Josef Kubálek, Marek Šnajdr, Jakub Klíma, Marek Němec a Přemysl Moník), ale i přes tyto problémy jsme chtěli postoupit.

Úvodní zápas jsme sehráli proti Gymnáziu Jiřího z Poděbrad a rozhodně nás nečekal lehký soupeř. Ale hned z první vážnější akce jsme dokázali vstřelit gól, dlouhý balón dokázal zatáhnout po lajně Jareš a poslal míč před prázdnou bránu, kde byl Mejzr, který neměl problém rozvlnit síť. Těsně před koncem poločasu dokázal využít špatnou rozehrávku opět Mejzr a zvýšil na 2:0. Druhá pro nás začala smolně, rozhodčí odpískal přísnou penaltu, kterou dokázal soupeř proměnit a zadělal na drama. Poté jsme zase přebrali otěže zápasu my, ale Jareš nastřelil z vyložené šance pouze tyč a své možnosti nevyužili ani Mejzr s Kellerem, a tak utkání skončilo naším vítězstvím 2:1.

V druhém utkání se utkali SOŠ a SOU Nymburk proti SOUss Poděbrady. Utkání mělo SOŠ a SOU Nymburk od začátku pod kontrolou a zvítězili 5:1.

V dalším utkání jsme nastoupili proti našim sousedům ze SOŠ a SOU Nymburk, do utkání jsme měli od našeho trenéra L. Liptáka naordinovanou defenzivní taktiku a využívat rychlé brejky. Po několika minutách slavila naše dobře nastolená taktika první úspěch, Plaček poslal dlouhý výhoz dopředu a poslal do samostatného úniku Mejzra, který zkušeně zakončil a poslal nás do vedení 1:0. Jenže hned z protiútoku dokázal být soupeř důraznější než my a protlačil míč až do branky a srovnal na 1:1. Těsně před poločasem jsme měli standardní situaci, kterou jsme sehráli výborně. Rozehrání se ujal Keller, našel před bránou osamoceného Jareše, který už mohl zakončovat, ale ještě předložil balón lépe postavenému Raškovi, který poslal balon nechytatelně pod břevno branky. Druhá půle byla ve znamení snahy soupeře, ale naše defenziva fungovala dobře, naopak jsme měli šance na rychlé brejky, ale gólmana soupeře se nám prostřelit nepodařilo. Za neproměněné šance musel přijít trest, nenápadně vypadající střela skončila přesně u tyče naší branky, a tak utkání skončilo remízou 2:2.

V dalším utkání na sebe narazili obě školy z Poděbrad, utkání skončilo remízou 3:3.

Předposlední utkání mezi SOŠ a SOU Nymburk a Gymnáziu Jiřího z Poděbrad dokázali vyhrát borci za SOŠ a SOU Nymburk 6:2.

Po tomto výsledku bylo jasné, že jestli chceme celý turnaj vyhrát, musíme v následujícím utkání porazit SOUss Poděbrady o více než 7 branek. Hned od začátku na nás byla vidět snaha dát soupeři co nejvíce gólů. Předváděli jsme pohledné akce, které se přítomným divákům zamlouvali, 5x se prosadil Jareš a také Mejzr, 3x Keller a 1x dokázal skórovat Duc Anh Nguyen, který vstřelil krásný gól, ale ještě hezčí než tento gól byla jeho oslava. Utkání skončilo 14:6.

Celý turnaj jsme dokázali i přes četnou absenci kvalitních hráčů kvůli zranění zvládnout. Všichni si zaslouží pochvalu za předvedené výkony a pohledné akce.

Sestava: Plaček – Keller, Dvořák, Kolbaba, Touš – Jareš, Mejzr, Pokorný, Raška, Duc Anh Nguyen.

 

1. Gymnázium B.Hrabala v Nymburce             3   2 1 0   18:9          7 bodů

2. SOŠ a SOU Nymburk                                3   2  1 0   13:5         7

3. Gymnázium Jiřího z Poděbrad                   3   0  1  2    6:11       1

4. SOUss Poděbrady                                    3   0  1  2   10:22      1

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Svět v roce založení školy

Smetanovy opery v Národním divadle

12. květen 1903

U příležitosti výročí úmrtí Bedřicha Smetany (…12. 5. 1884) uvedlo Národní divadlo v Praze pod taktovkou Karla Kovařovice cyklus Smetanových oper, jimiž počíná skutečná česká národní opera. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!