10. večerní orientační běh

10. večerní orientační běh

Ve čtvrtek 26. 11. 2015 se konal 10. ročník Večerního orientačního běhu. Tentokrát se na start postavilo 14 dvojic z řad studentů i učitelů. Jejich snahou bylo v limitu 60 minut najít co nejvíce kontrol - celkem jich v letošním roce bylo 20. Novinkou byly nové orienťácké lampiony. Po té co běháme na orienťáckých mapách, nám lampiony ještě více přiblížily závod ke skutečným zavodům v orientačním běhu.

Každá kontrola byla podle své obtížnosti obodovaná, takže vítězem se stala dvojice, která získala nejvíce bodů. U 3 kontrol bylo schované také malé překvapení s možností získat za ně bonusové body. Po velmi rychlém běhu a zisku maximálního počtu bodů jasně zvítězila dvojice Honza Raška a Tomáš Dvořák ze 3.A. Úžasný výkon předvedla i druhá dvojice - učitelská - Eva Poprová a Martin Eliška, která také v limitu dokázala najít všechny kontroly. Třetí místo obsadili Vašek Jisl a Kuba Růžička z 5QA, kteří našli všechny kontroly, ale díky překročenému limitu byli penalizováni. Za zmínku stojí i další výkony, například dvojice Salavová, Javůrková zvládla závodit i hledat ztracený mobil. Dvojice Bubeníková, Nedbal zkoušela ovlivnit organizátory:-), že by mohla získat nějaké plusové body za věk - svým výkonem ale oba dokázali, že žádné úlevy nepotřebují a ještě dlouho potřebovat nebudou. Všichni dokončili závod ve zdraví a s úsměvem. Počasí se také vydařilo, takže můžeme doufát, že za rok se opět sejdeme při dalším ročníku.

Děkuji všem studentům i kolegům, kteří se tohoto závodu zůčastnili a vypadalo to, že i dobře pobavili.

Za pomoc při organizaci děkuji Katce Šibíkové a Báře Vostré ze 7MB,Natálce Šteflové a Verče Martínkové z 5QA a Katce Koucké a Viole Siblíkové z 3TA.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

plk. Bedřich Krátkoruký

Plk. letectva i. m. Bedřich Krátkoruký (8. 10. 1913-15. 1. 1943), vynikající pilot a stíhací eso RAF v době 2. světové války, studoval na naší škole ve 30. letech 20. století.

Svět v roce založení školy

Železnice z Berlína do Bagdádu

6. březen 1903

Vysoká porta (= vláda Osmanské říše) a Anatolská železniční společnost podepsaly smlouvu o stavbě tzv. bagdádské železnice. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!