10. ročník závodu malých dračích lodí

10. ročník závodu malých dračích lodí

Ve středu 23.6. se po roční covidové odmlce opět konal závod malých dračích lodí základních škol. V tomto jubilejním ročníku vybojovala posádka kvart bronzovou medaili.

Jako v předchozích letech závodily posádky na trati 200m. Všechny týmy absolvovaly dvě rozjížďky a podle součtu získaných časů postoupily do finále A o 1. až 3. místo, finále B o 4. až 6. místo, nebo finále C o 7. až 9. místo. V kategorii 6-7. tříd jsme měli zastoupení v posádkách 1PA, 1PB a Sekund. Bohužel se ani jedna posádka do finálových bojů o medaile neprobojovala. Nejlepšího výsledku dosáhla posádka sekund, která obsadila 4. místo. Posádky prim, které převážně závodily s o rok staršími soupeři ochutnaly tento těžký závod poprvé a příští rok jistě v bojích o medaile chybět nebudou.

I v nejstarší kategorii, tedy 8 a 9. třídy, reprezentovaly naší školu tři posádky 3TA, 3TB a Kvarty. 3TA a 3TB se poté utkaly v malém finále, kde 3TB skončila pátá a 3TA šestá. 

Posádka kvart v téže kategorii vybojovala jedinou finálovou účast pro naší školu a celá posádka si mohla pověsit na krk bronzové medaile.Závody dračích lodí byly po dlouhé době první meziškolní soutěží, která se neodehrála online formou. Všem posádkám děkujeme za reprezentaci. Sportu zdar a dragonboatingu zvlášť.

 

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 17 %
Milton Berle 10 %
John Schaar 44 %
Napoleon Hill 13 %
Celkový počet hlasů: 107
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu