10. ročník závodu malých dračích lodí

Ve středu 23.6. se po roční covidové odmlce opět konal závod malých dračích lodí základních škol. V tomto jubilejním ročníku vybojovala posádka kvart bronzovou medaili.

Jako v předchozích letech závodily posádky na trati 200m. Všechny týmy absolvovaly dvě rozjížďky a podle součtu získaných časů postoupily do finále A o 1. až 3. místo, finále B o 4. až 6. místo, nebo finále C o 7. až 9. místo. V kategorii 6-7. tříd jsme měli zastoupení v posádkách 1PA, 1PB a Sekund. Bohužel se ani jedna posádka do finálových bojů o medaile neprobojovala. Nejlepšího výsledku dosáhla posádka sekund, která obsadila 4. místo. Posádky prim, které převážně závodily s o rok staršími soupeři ochutnaly tento těžký závod poprvé a příští rok jistě v bojích o medaile chybět nebudou.

I v nejstarší kategorii, tedy 8 a 9. třídy, reprezentovaly naší školu tři posádky 3TA, 3TB a Kvarty. 3TA a 3TB se poté utkaly v malém finále, kde 3TB skončila pátá a 3TA šestá.

Posádka kvart v téže kategorii vybojovala jedinou finálovou účast pro naší školu a celá posádka si mohla pověsit na krk bronzové medaile.Závody dračích lodí byly po dlouhé době první meziškolní soutěží, která se neodehrála online formou. Všem posádkám děkujeme za reprezentaci. Sportu zdar a dragonboatingu zvlášť.

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.