10. ročník závodu malých dračích lodí

10. ročník závodu malých dračích lodí

Ve středu 23.6. se po roční covidové odmlce opět konal závod malých dračích lodí základních škol. V tomto jubilejním ročníku vybojovala posádka kvart bronzovou medaili.

Jako v předchozích letech závodily posádky na trati 200m. Všechny týmy absolvovaly dvě rozjížďky a podle součtu získaných časů postoupily do finále A o 1. až 3. místo, finále B o 4. až 6. místo, nebo finále C o 7. až 9. místo. V kategorii 6-7. tříd jsme měli zastoupení v posádkách 1PA, 1PB a Sekund. Bohužel se ani jedna posádka do finálových bojů o medaile neprobojovala. Nejlepšího výsledku dosáhla posádka sekund, která obsadila 4. místo. Posádky prim, které převážně závodily s o rok staršími soupeři ochutnaly tento těžký závod poprvé a příští rok jistě v bojích o medaile chybět nebudou.

I v nejstarší kategorii, tedy 8 a 9. třídy, reprezentovaly naší školu tři posádky 3TA, 3TB a Kvarty. 3TA a 3TB se poté utkaly v malém finále, kde 3TB skončila pátá a 3TA šestá. 

Posádka kvart v téže kategorii vybojovala jedinou finálovou účast pro naší školu a celá posádka si mohla pověsit na krk bronzové medaile.Závody dračích lodí byly po dlouhé době první meziškolní soutěží, která se neodehrála online formou. Všem posádkám děkujeme za reprezentaci. Sportu zdar a dragonboatingu zvlášť.

 

Aktuální informace

30.06.2021

podnělí 9:00 - 11:00

Jiří Kuhn

Významní absolventi

Ing. Jan Eisner

Ing. Jan Eisner (11. 4. 1911-23. 7. 1943), komunista, interbrigadista ve španělské občanské válce, popravený v Osvětimi, maturoval v roce 1929.

Svět v roce založení školy

Venezuelská krize

8. únor 1903

Ve Washingtonu skončila konference věnovaná venezuelské krizi. 

Nejčtenější

09.07.2021

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

celý článek
03.07.2021

Zkrácený, ale na zážitky bohatý, vodácký kurz třetích ročníků proběhl na řece Sázavě. V pondělí 28. června 2021 jsme vypluli z Kácova a naším cílem i tábořištěm byl Český Šternberk. 

celý článek
09.07.2021

Dne 1. července 2021 jsme se vydali z nymburského nádraží vstříc naší poslední expedici. Zlatá expedice je zpravidla ta nejnáročnější, jelikož trvá nejdéle, a to 4 dny a 3 noci. My vymysleli hned dva způsoby, jak si onu dlouhou zkoušku zpříjemnit. Zaprvé jsme si našli poměrně zajímavé a originální téma, cesta po filmových lokacích, a zadruhé jsme místo těžkého stanu s sebou nesli na spaní hamaky.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!