Videoprezentace k našim sočkám v krajském kole

Videoprezentace k našim sočkám v krajském kole

K dnešnímu dni, kdy se uzavírají přihlášky, zůstává v soutěži Středoškolská odborná činnost 25 prací postupujících do krajského kola z naší školy. Z důvodu karantény soutěž letos pokračuje v online podobě. Součástí každé přihlášky je ke každé práci tzv. videoprezentace, v níž autoři své výzkumy představují. Odkazy na vlogy s videoprezentacemi na YouTube najdete v tomto článku.

Po upravení propozic letošního 42. ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ), aby mohla probíhat i v době nařízené karantény a nouzového stavu v ČR, přibyla pro postupující nová podmínky přihlášky. Museli předstoupit před kameru a své pro školní kolo již připravené prezentace natočit se svým průvodním komentářem na video s maximální stopáží 10 minut. Během nich představili svou práci, její cíle, metody, úskalí a také zjištění a zhodnocení svého přínosu. Mnozí při tom mohli na kameru ukázat i své 3D výstupy práce SOČ. Vzniklé videoprezentace, které vložili na server YouTube, poslouží hodnotícím komisím jako příprava na online obhajobu prací, která se pro náš kraj bude konat 4. a 5. května 2020. V určený čas pro každý ze soutěžních oborů se v tyto dny soutěžící přihlásí do virtuální konferenční místnosti a budou ze svých domovů připraveni odpovídat na otázky hodnotící komise, jakoby před komisí stáli osobně. Budoucnost soutěže samozřejmě ztížilo i zrušení finanční podpory Ministerstva školství ČR. Přesto se v podobném režimu jako v krajích počítá i s celostátní přehlídkou.

Velmi oceňujeme, že 25 sočkařů z původně celkem 32 postupujících ze školního kola, se rozhodlo i po změně podmínek soutěž nevzdat. Pro některé to byla na serveru YouTube premiéra. Posuďte sami, jak si při tom počínali. Odkazy obsahuje přiložená cloudová tabulka se jmény autorů, čísly a názvy soutěžních oborů a samozřejmě tématy jejich prací. Stejně jako v předchozích letech jsou letošní práce i přes svou různorodost velmi kvalitně zpracované a věříme, že budou alespoň některé z nich proto oceněny medailemi, popř. postoupí do republikového kola. Závěrem ještě statistické srovnání s loňským školním rokem a 41. ročníkem SOČ: Loni do Kutné Hory zamířilo na Krajské kolo SOČ 23 soutěžících. Letošní počet 25 je tedy zase určitým pokrokem. Pokud chcete, vzpomeňte společně s námi první květnové pondělí a úterý na naše sočkaře při jejich obhajobách, komplikovaných letošní nestandardní epidemiologickou situací. Podpora v myšlenkách, třebas na dálku, se počítá a určitě potěší.

Přihlášky s odkazy na videoprezentace 

PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup
školní garanti SOČ

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

07.10.2021

Beseda s významnou absolventkou školy se uskuteční ve čtvrtek 21. října 2021 od 18 hodinPodrobnosti

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Pavel Zdražil

Absolvoval v roce 1984.

Narodil se 11. 9. 1965 v Městci Králové. Pochází z kantorské rodiny (dědeček – učitel, malíř a sochař G. R. Holeček),

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
26.09.2021

Ve čtvrtek 23.9.2021 se do Prahy vypravili i naši francouzštináři z obou septim. Jejich návštěva měla několik cílů. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu