Videoprezentace k našim sočkám v krajském kole

Videoprezentace k našim sočkám v krajském kole

K dnešnímu dni, kdy se uzavírají přihlášky, zůstává v soutěži Středoškolská odborná činnost 25 prací postupujících do krajského kola z naší školy. Z důvodu karantény soutěž letos pokračuje v online podobě. Součástí každé přihlášky je ke každé práci tzv. videoprezentace, v níž autoři své výzkumy představují. Odkazy na vlogy s videoprezentacemi na YouTube najdete v tomto článku.

Po upravení propozic letošního 42. ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ), aby mohla probíhat i v době nařízené karantény a nouzového stavu v ČR, přibyla pro postupující nová podmínky přihlášky. Museli předstoupit před kameru a své pro školní kolo již připravené prezentace natočit se svým průvodním komentářem na video s maximální stopáží 10 minut. Během nich představili svou práci, její cíle, metody, úskalí a také zjištění a zhodnocení svého přínosu. Mnozí při tom mohli na kameru ukázat i své 3D výstupy práce SOČ. Vzniklé videoprezentace, které vložili na server YouTube, poslouží hodnotícím komisím jako příprava na online obhajobu prací, která se pro náš kraj bude konat 4. a 5. května 2020. V určený čas pro každý ze soutěžních oborů se v tyto dny soutěžící přihlásí do virtuální konferenční místnosti a budou ze svých domovů připraveni odpovídat na otázky hodnotící komise, jakoby před komisí stáli osobně. Budoucnost soutěže samozřejmě ztížilo i zrušení finanční podpory Ministerstva školství ČR. Přesto se v podobném režimu jako v krajích počítá i s celostátní přehlídkou.

Velmi oceňujeme, že 25 sočkařů z původně celkem 32 postupujících ze školního kola, se rozhodlo i po změně podmínek soutěž nevzdat. Pro některé to byla na serveru YouTube premiéra. Posuďte sami, jak si při tom počínali. Odkazy obsahuje přiložená cloudová tabulka se jmény autorů, čísly a názvy soutěžních oborů a samozřejmě tématy jejich prací. Stejně jako v předchozích letech jsou letošní práce i přes svou různorodost velmi kvalitně zpracované a věříme, že budou alespoň některé z nich proto oceněny medailemi, popř. postoupí do republikového kola. Závěrem ještě statistické srovnání s loňským školním rokem a 41. ročníkem SOČ: Loni do Kutné Hory zamířilo na Krajské kolo SOČ 23 soutěžících. Letošní počet 25 je tedy zase určitým pokrokem. Pokud chcete, vzpomeňte společně s námi první květnové pondělí a úterý na naše sočkaře při jejich obhajobách, komplikovaných letošní nestandardní epidemiologickou situací. Podpora v myšlenkách, třebas na dálku, se počítá a určitě potěší.

Přihlášky s odkazy na videoprezentace 

PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup
školní garanti SOČ

Aktuální informace

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu