Úspěšné zakončení debatní sezony

Úspěšné zakončení debatní sezony

Náš debatní tým se o víkendu 21.-23.4. vydal na poslední (a také finálový) turnaj této debatní sezony na pražském gymnázium Nad Álejí. O průběhu napsal nejmladší člen výpravy Tadeáš Brablc.

Tým FurFon jel ve 4 lidech a to ve složení: Anselm Benedikt Štefan, Jakub Formánek, Matěj Piller a Martin Novotný. V rámci finále se konal i otevřený turnaj s jednoduššími tezemi pro týmy, které se nedostaly na finálový turnaj. Náš druhý tým nazvaný Debatní spam jel ve složení: Tomáš Koreň a Tadeáš Brablc a následně byli spojeni s dalšími 2 debatéry z gymnázia Open Gate. Tomáš Koreň byl propůjčen do týmu z Hradce Králové a to na první debatu na téma, že by stát měl poskytovat rychlý internet všem zdarma. Tým z Open Gate remizoval a tým nováčků z Hradce prohrál... Poté se až do konce turnaje prohodili mezi Hradcem a Open Gatem Tadeáš Brablc s Tomášem Koreněm a hned se debatovalo na téma, že bychom měli zrušit domácí úkoly. Tým z Hradce přesvědčivě vyhrál, druhému týmu se však debata nepovedla a prohrál. Na finálovém turnaji se debatovalo, že vlastenectví je žádoucí. Poté jsme všichni strávili večer v jedné pražské restauraci a náramně jsme si to užili. Po návratu však přišli povinnosti a museli jsme vymýšlet argumenty na další debatu, která byla na téma, že většinový volební systém by měl dostat přednost před poměrným, což nám zabralo čas až přibližně do 2 ráno.

Další den se na otevřeném turnaji debatovalo, že by MHD mělo být zdarma, tady se oboum týmům dařilo, HK-remíza a OG-přesvědčivá výhra, na finálovém turnaji se debatovalo téma: Měli bychom podporovat nahrazování lidské práce umělou inteligencí a poté teze, na kterou jsme se nejvíce chystali minulou noc. Po vyhlášení jsme zjistili, že jsme získali jen jeden bod, ale s týmem K.G.B.z gymnázia Mensa, který nakonec vyhrál celou ligu. Na otevřeném turnaji se debatovaly opět domácí úkoly. A výsledek? Debatní spam s další výhrou skončil 3., Hradec sice prohrál, ale skončil nakonec 7. z 10. Po společném večeru všech našich nymburských debatérů v kině a poté na pokoji byl čas jít spát a následující den, tedy 23.4. se vydat podívat na finálové debaty této sezoně a to v angličtině i v češtině. Tým proti kterému jsme na finále dostali náš jediný bod debatoval obě debaty, na anglické nad ním vyhrál tým z Open Gate a na české vyhrál nad Opavou. Mense i OG patří velká gratulace! A náš tým? Ač se může zdát, že jsme nedopadli nejlépe, není tomu tak. Vyhráli jsme debatní pohár (celkově za české debaty debaty i mimo turnaje), a umístili se 2. v debatním superpoháru (i v součtu s anglickou), takže celkově celou sezonu hodnotíme velmi kladně.

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy. 

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.