Úspěšné zakončení debatní sezony

Úspěšné zakončení debatní sezony

Náš debatní tým se o víkendu 21.-23.4. vydal na poslední (a také finálový) turnaj této debatní sezony na pražském gymnázium Nad Álejí. O průběhu napsal nejmladší člen výpravy Tadeáš Brablc.

Tým FurFon jel ve 4 lidech a to ve složení: Anselm Benedikt Štefan, Jakub Formánek, Matěj Piller a Martin Novotný. V rámci finále se konal i otevřený turnaj s jednoduššími tezemi pro týmy, které se nedostaly na finálový turnaj. Náš druhý tým nazvaný Debatní spam jel ve složení: Tomáš Koreň a Tadeáš Brablc a následně byli spojeni s dalšími 2 debatéry z gymnázia Open Gate. Tomáš Koreň byl propůjčen do týmu z Hradce Králové a to na první debatu na téma, že by stát měl poskytovat rychlý internet všem zdarma. Tým z Open Gate remizoval a tým nováčků z Hradce prohrál... Poté se až do konce turnaje prohodili mezi Hradcem a Open Gatem Tadeáš Brablc s Tomášem Koreněm a hned se debatovalo na téma, že bychom měli zrušit domácí úkoly. Tým z Hradce přesvědčivě vyhrál, druhému týmu se však debata nepovedla a prohrál. Na finálovém turnaji se debatovalo, že vlastenectví je žádoucí. Poté jsme všichni strávili večer v jedné pražské restauraci a náramně jsme si to užili. Po návratu však přišli povinnosti a museli jsme vymýšlet argumenty na další debatu, která byla na téma, že většinový volební systém by měl dostat přednost před poměrným, což nám zabralo čas až přibližně do 2 ráno.

Další den se na otevřeném turnaji debatovalo, že by MHD mělo být zdarma, tady se oboum týmům dařilo, HK-remíza a OG-přesvědčivá výhra, na finálovém turnaji se debatovalo téma: Měli bychom podporovat nahrazování lidské práce umělou inteligencí a poté teze, na kterou jsme se nejvíce chystali minulou noc. Po vyhlášení jsme zjistili, že jsme získali jen jeden bod, ale s týmem K.G.B.z gymnázia Mensa, který nakonec vyhrál celou ligu. Na otevřeném turnaji se debatovaly opět domácí úkoly. A výsledek? Debatní spam s další výhrou skončil 3., Hradec sice prohrál, ale skončil nakonec 7. z 10. Po společném večeru všech našich nymburských debatérů v kině a poté na pokoji byl čas jít spát a následující den, tedy 23.4. se vydat podívat na finálové debaty této sezoně a to v angličtině i v češtině. Tým proti kterému jsme na finále dostali náš jediný bod debatoval obě debaty, na anglické nad ním vyhrál tým z Open Gate a na české vyhrál nad Opavou. Mense i OG patří velká gratulace! A náš tým? Ač se může zdát, že jsme nedopadli nejlépe, není tomu tak. Vyhráli jsme debatní pohár (celkově za české debaty debaty i mimo turnaje), a umístili se 2. v debatním superpoháru (i v součtu s anglickou), takže celkově celou sezonu hodnotíme velmi kladně.

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se 25. 6. 1928 v Praze. Dětství a mládí prožil v Nymburce, ve vile na Zálabí v bývalé ulici Tomáše Černého (dnes Kolínská ulice).

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 14 %
Wayne Gretzky 19 %
Milton Berle 10 %
John Schaar 44 %
Napoleon Hill 13 %
Celkový počet hlasů: 84
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Sjezd socialistů Ruska

30. červenec 1903

Na ilegálním druhém sjezdu Sociálně demokratické dělnické strany Ruska v Bruselu (první se konal v roce 1898) vzplanul prudký ideologický boj mezi leninovci s tzv. oportunisty (J. Martova).

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu