Úspěšné zakončení debatní sezony

Úspěšné zakončení debatní sezony

Náš debatní tým se o víkendu 21.-23.4. vydal na poslední (a také finálový) turnaj této debatní sezony na pražském gymnázium Nad Álejí. O průběhu napsal nejmladší člen výpravy Tadeáš Brablc.

Tým FurFon jel ve 4 lidech a to ve složení: Anselm Benedikt Štefan, Jakub Formánek, Matěj Piller a Martin Novotný. V rámci finále se konal i otevřený turnaj s jednoduššími tezemi pro týmy, které se nedostaly na finálový turnaj. Náš druhý tým nazvaný Debatní spam jel ve složení: Tomáš Koreň a Tadeáš Brablc a následně byli spojeni s dalšími 2 debatéry z gymnázia Open Gate. Tomáš Koreň byl propůjčen do týmu z Hradce Králové a to na první debatu na téma, že by stát měl poskytovat rychlý internet všem zdarma. Tým z Open Gate remizoval a tým nováčků z Hradce prohrál... Poté se až do konce turnaje prohodili mezi Hradcem a Open Gatem Tadeáš Brablc s Tomášem Koreněm a hned se debatovalo na téma, že bychom měli zrušit domácí úkoly. Tým z Hradce přesvědčivě vyhrál, druhému týmu se však debata nepovedla a prohrál. Na finálovém turnaji se debatovalo, že vlastenectví je žádoucí. Poté jsme všichni strávili večer v jedné pražské restauraci a náramně jsme si to užili. Po návratu však přišli povinnosti a museli jsme vymýšlet argumenty na další debatu, která byla na téma, že většinový volební systém by měl dostat přednost před poměrným, což nám zabralo čas až přibližně do 2 ráno.

Další den se na otevřeném turnaji debatovalo, že by MHD mělo být zdarma, tady se oboum týmům dařilo, HK-remíza a OG-přesvědčivá výhra, na finálovém turnaji se debatovalo téma: Měli bychom podporovat nahrazování lidské práce umělou inteligencí a poté teze, na kterou jsme se nejvíce chystali minulou noc. Po vyhlášení jsme zjistili, že jsme získali jen jeden bod, ale s týmem K.G.B.z gymnázia Mensa, který nakonec vyhrál celou ligu. Na otevřeném turnaji se debatovaly opět domácí úkoly. A výsledek? Debatní spam s další výhrou skončil 3., Hradec sice prohrál, ale skončil nakonec 7. z 10. Po společném večeru všech našich nymburských debatérů v kině a poté na pokoji byl čas jít spát a následující den, tedy 23.4. se vydat podívat na finálové debaty této sezoně a to v angličtině i v češtině. Tým proti kterému jsme na finále dostali náš jediný bod debatoval obě debaty, na anglické nad ním vyhrál tým z Open Gate a na české vyhrál nad Opavou. Mense i OG patří velká gratulace! A náš tým? Ač se může zdát, že jsme nedopadli nejlépe, není tomu tak. Vyhráli jsme debatní pohár (celkově za české debaty debaty i mimo turnaje), a umístili se 2. v debatním superpoháru (i v součtu s anglickou), takže celkově celou sezonu hodnotíme velmi kladně.

Aktuální informace

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dohoda mezi Kubou a USA

16. únor 1903

Byla uzavřena dohoda mezi Kubou a USA, podle níž USA směly udržovat na Kubě vojenské základny. 

Nejčtenější

20.12.2021

V pondělí 20. prosince se po loňské pauze opět konal tradiční „Vánoční volejbalový turnaj“, kterého se účastní smíšená družstva studentek a studentů vyššího gymnázia. Turnaj odehrálo 12 družstev ze všech tříd.

celý článek
22.12.2021

Milé studentky a studenti, kolegové a kolegyně, vážení rodiče, absolventi a absolventky a všichni přátelé naší školy!

Ke svému konci se rychle blíží rok 2021 a za několik dní vstoupíme do nového roku 2022. Co říci k tomu uplynulému a co si přát do toho nového…

celý článek
08.01.2022

Pro lyžaře neexistuje větší pohroma, než vytrvalý déšť! To si v praxi ověřili studenti na prvním lyžařském kurzu v Rokytnici nad Jizerou.  Nic ale není tak hrozné a ještě že na světě existují zázraky!

V neděli 2. ledna 2022 vyrazila skupina studentů 7MB a 4.A na hory. Byť byla sněhová situace během Vánoc příznivá, vytrvalý déšť okolo Silvestra, hodně podmínky pro lyžování pozměnil. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu